נעדרים מאינדונזיה חולצו אחרי 4 ימים על עץ, כשמתחתם טיגריסים שחיפשו נקמה

טיגריסים סומטריים תקפו 6 בני אדם שלכדו בטעות גור של החיה הנדירה. אחד מהם נהרג, היתר, ששרדו בעזרת מי גשמים חולצו הבוקר

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

כוחות הצלה שכללו 30 שוטרים, חיילים ומאלפי טיגריסים, הצליחו לחלץ היום (שני) חמישה גברים שנעדרו במשך ארבעה ימים לאחר שהותקפו על ידי טיגריסים סומטריים באינדונזיה. אדם נוסף נהרג על ידי בעלי החיים לאחר שנפל מעץ אליו נמלטו הוא וחבריו בשמורה המוגנת הר ליזר במחוז אצ'ה באי סומטרה. 

ההרוג והנעדרים הגיעו לשמורה בחיפושים אחר אצה נדירה המשמשת להכנת קטורת ובשמים. כדי להתקיים, הניחו מלכודות המיועדות לתפיסת אילים, אך באחת מהן נלכד דווקא גור טיגריסים. תפיסתו גרמה לחמישה טיגרסים אחרים בשמורה לתקוף את בני האדם, סיפר מפקד תחנת המשטרה בהסתמכו על התיאור שהתקבל בהודעות טקסט שהצליחו הלכודים להוציא לכפרם מהטלפון.

בשיחה סיפרו עוד כי אחד מחבריהם נהרג בעוד הם עצמם הצליחו לטפס על עצים, אליהם הטיגריסים לא הגיעו. לצוות החילוץ נדרשו שלושה ימים להגיע לאזור שמאופיין בתנאים קשים, והיה חשש גדול לחיי הנעדרים. "אנו מודאגים כי הם יכולים להיות חלשים וליפול מהעצים בשל המחסור במזון", אמר הבוקר מפקד המשטרה טרם איתורם.

טיגריס סומטרי. לכידת הגור הביאה להתקפה על בני האדם

בסופו של דבר נמצאו הנעדרים על עץ בשמורה, כאשר ארבעה טיגריסים ממתינים לירידתם לאדמה. לאחר שחולצו סיפרו הניצולים כי הצליחו לשרוד הודות למי גשמים ששתו בימים האחרונים. במשך שלושה ימים המתינו מתחת לעצים שבעה טיגריסים, אולם שלושה מהם עזבו את המקום זמן קצר לפני החילוץ.

מפקד המשטרה סיפר כי חמשת הנעדרים הורדו מהעץ כשהם תשושים, ורק לאחר שמאלפי הטיגרסים שהתלוו לצוות החילוץ הצליחו להבריחם מהמקום.

פארק ליזר ששטחו 7,927 קמ"ר נמצא על הגבול שבין מחוזות צפון סומטרה ואצ'ה באינדונזיה. מלבד טיגריסים סומטריים, בפארק חיים גם מינים נוספים בסכנת הכחדה ובהם קופי אוראנגוטן, פילים, קרנפים ונמרים.

טיגריסים סומטריים נמצאים בסכנת ההכחדה הקשה ביותר מכל תתי המינים של הטיגריס ורק 400 פרטים מהם נותרו על פני כדור הארץ, לעומת כאלף בשנות ה-70 של המאה העשרים, זאת בשל ציד והרס אזורי מחייתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ