שגרירות ישראל בגרמניה מאשרת: צעיר ישראלי נרצח בברלין

גופת הצעיר התגלתה בתוך חורבות כנסייה סמוך לאלכסנדר פלאץ ועליה סימנים לאלימות קשה. "פניו של הנרצח הושחתו עד לבלי היכר", אמר אחד החוקרים

בועז ארד
ברלין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בועז ארד
ברלין

משטרת ברלין חוקרת רצח צעיר ישראלי, שגופתו התגלתה ביום ראשון בבוקר בתוך חורבותיה של הכנסייה הפרנציסקנית של ברלין כשעליה סימני אלימות קשים.

הכנסייה נמצאת בסמוך לאלכסנדר פלאץ ומול בית המשפט של רובע מיטה. עוברי אורח שחלפו במקום הבחינו בגופה, שהיתה מוטלת מאחורי חומת אבנים, והזעיקו את המשטרה. בתחילה חשבו במשטרה כי מדובר בחסר בית, מפני שהאזור ידוע ככזה שבו מסתובבים הרבה חסרי בית ואלכוהוליסטים.

בכיס המכנסיים שלבש הצעיר התגלה דרכון של אזרח ישראלי בן 22 ובו פרטים מלאים. אחד מחוקרי המשטרה מסר לצהובון הגרמני "בילד" כי אין עדיין ודאות שהדרכון שייך לנרצח שכן מצבה הקשה של הגופה מקשה על זיהויה, אך בהמשך מסרה שגרירות ישראל בגרמניה כי הגופה אכן שייכת לאזרח ישראל.

"פניו של הנרצח הושחתו עד לבלי היכר", אמר אחד החוקרים. מנתיחה לאחר המוות התגלה כי הצעיר סבל מפגיעות קשות בראשו. דובר משרד התובע בברלין סיפר לרויטרס כי הצעיר שהה בברלין לפחות כמה שבועות לפני שנרצח, ולדבריו "בשלב זה אין סימנים לכך שהמניע היה שוד, וגם אין סימנים שלרצח יש רקע פוליטי".

משטרת ברלין הוציאה הודעה רשמית שבה היא מבקשת את עזרת הציבור בחקירת הרצח וקוראת לכל מי שעבר באזור הכנסייה במהלך חג הפסחא בין 20:00 בשבת ו-6:00 בבוקר ביום ראשון והבחין במשהו חריג, ליצור קשר עם צוות החוקרים.

שגרירות ישראל בברלין עודכנה בפרטים ומטפלת במקרה.

חוקרים במקום בו התגלתה הגופה, היוםצילום: אי־אף־פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ