"הארץ"

הסנאטור היהודי הבכיר בן קרדין הודיע הלילה (שבת) כי לא יתמוך בהסכם הגרעין בין איראן לשש המעצמות. החלטתו התקבלה על רקע הצלחתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה להבטיח את אישור הסכם הגרעין עם איראן בסנאט, לאחר שהסנאטורית הדמוקרטית הוותיקה ברברה מיקולסקי הודיעה על תמיכתה בו.

קרדין, המכהן כחבר בכיר בוועדת החוץ בסנאט, כתב במאמר בוושינגטון פוסט כי "תוך תהליך הבחינה של הסכם הגרעין עם איראן חזרתי ללא הרף אל שתי השאלות הבסיסיות: האם סביר שהעסקה תמנע מטהראן להגיע לנשק גרעיני, והאם דחיה של ההסכם תמנע את תרחיש הזוועה של איראן גרעינית".

הסנאטור התייחס למאבק התקשורתי בין התומכים והמתנגדים להסכם וציין כי "על אף הרטוריקה בה משתמשים הצדדים, זוהי אינה בחירה ברורה. אף אחד אינו ניחן בתפיסה על-טבעית".

קרדין הוסיף כי "למרות שההסכם כולל מספר לא מבוטל של הישגים, כולל הגבלות קשות על התכנית של איראן ל-15 השנים הבאות והיכולת להשיב על כנן את הסנקציות במידה וטהארן תנסה לרמות, ההסכם נותן לגיטימציה לתכנית הגרעין". הסנאטור הבכיר סיכם ואמר: "זוהי החלטה של הרגע האחרון, אך לאחר בחינה ארוכה של הנסיבות אני אצביע נגד אישור ההסכם עם איראן".

מספר הסנאטורים הדמוקרטים שתומכים בהסכם הגרעין הגיע השבוע ל-34 – המספר שהיה נחוץ לנשיא אובמה כדי לשמר את הווטו הנשיאותי על החלטת אי-אמון שעלול הסנאט לקבל בעוד כחמישה ימים.

לכתבה ב"וושינגטון פוסט"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ