רויטרס

פייסבוק הודיעה בשבוע שעבר כי השלימה בהצלחה מבחן טיסה של מל"ט המופעל באנרגיה סולארית, וכי היא מקווה שהדבר יסייע להרחיב את קישוריות האינטרנט לכל חלקי כדור הארץ.

"אקווילה", כלי הטיס הקל המיועד לטיסה בגובה רב, טס בגובה של כמה אלפי רגל במשך 96 דקות באריזונה, כתב מארק צוקרברג בפוסט שהעלה לדף הפייסבוק שלו. החברה מקווה להפעיל צי של "אקווילות" שיהיה מסוגל לשהות באוויר שלושה חודשים לפחות בלי צורך לנחות, בגובה של יותר מ–18 אלף מטרים, והם יתקשרו זה עם זה כדי לאפשר גישה לאינטרנט.

גפ חברת האם של גוגל, אלפבית אינק, השקיעה כספים כדי לספק גישה לאינטרנט באזורים נידחים באמצעות פרויקט "לון", שמטרתו להשתמש ברשת של כדורים פורחים בגובה רב, שיאפשרו גישה לאינטרנט באזורים נידחים בעולם.

מנהל ההנדסה בפייסבוק וראש מעבדת הקישוריות של החברה, יעל מגווייר, אמר בראיון כי החברה ציפתה בתחילה שאקווילה יטוס 30 דקות. "אנחנו נרגשים ממה שקרה בטיסה הראשונה שלנו", אמר מגווייר' "יש עדיין המון אתגרים טכניים הדורשים טיפול כדי שנצליח להשלים את המשימה במלואה". לדבריו, הוא מקווה שהמערכת תוכל להיכנס לשירות "בעתיד הקרוב".

מארק צוקרברג והמל"ט "אקווילה", באפרילצילום: STEPHEN LAM/רויטרס

צוקרברג הציג את האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני צי האקווילות: בניית כלי טיס קל יותר שיוכל לטוס פרקי זמן ממושכים יותר ובגובה של יותר מ–18 אלף מטרים, ויצירת רשתות תקשורת שיאפשרו העברה מהירה של נתונים ויפנו קרני לייזר בדייקנות כדי לספק התקשרות לאינטרנט.

מגווייר אמר כי אקווילה יעבור עוד סדרה של מבחני טיסה ושהוא מקווה שבקרוב ישבור את שיא העולם לטיסה הארוכה ביותר של מל"ט המופעל באנרגיה סולארית, העומד כיום על שבועיים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ