הארץ ורויטרס
שער גיליון "נשות השנה" של מגזין טיים
שער גיליון "נשות השנה" של מגזין טיים
הארץ ורויטרס

מגזין טיים בחר בנשים שקידמו את קמפיין MeToo# לחשיפת מטרידים מינית בתעשיית הבידור כ"איש השנה" שלו. בנימוקיו הסביר המגזין: "בכך שנתנו פתחון פה לסודות גלויים, בכך שהעבירו את רשתות השתיקה לרשתות החברתיות, בכך שדחקו בנו לשים קץ למעשים שבלתי מתקבלים על הדעת, 'שוברות השתיקה' הן נשות השנה של 2017".

לפי המגזין, "זה הפך להאשטאג, כתנועה, כבקשה לתת דין. אבל זה החל, כפי ששינוי חברתי מתחיל תמיד, בפעולות אמיצות של יחידות. השחקנית שפרסמה את סיפור ההטרדה המינית של מפיק העל הארווי ויינשטיין לפני שני עשורים. המהנדסת הצעירה שהפוסט שהעלתה בבלוג על תרבות האחוות בסיליקון ואלי הוביל לפיטורי המייסד ו-20 עובדים נוספים. עדותה של כוכבת פופ בבית המשפט על שדר הרדיו שחפן אותה".

כל אלה, מסביר המגזין, "הניעו את אחד השינויים רבי העוצמה והמהירות של התרבות שלנו מאז שנות ה-60". מסיבה זו, הסביר, בחר בכל הנשים הללו - אלו שמופיעות על שער המגזין, ורבות אחרות שלא - לנשות השנה שלו ל-2017.

העורך הראשי של טיים, אדוארד פלסנתל, הסביר לרשת NBC כי זה "השינוי החברתי המהיר ביותר שנראה זה עשורים, והוא החל על ידי מעשי אומץ אישיים של מאות נשים וגם גברים, שחשפו את סיפוריהם".

מועמדים נוספים לאיש השנה 2017 היו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הזמרת ביונסה ושחקן הפוטבול האמריקאי קולין קאפרניק. 

מסורת הענקת תואר איש השנה החלה ב-1927. התואר מכיר באדם ש"השפיע הכי הרבה על האירועים השנה, לטוב או לרע". בשנה שעברה נבחר טראמפ לתואר, ב-2015 נבחרה מרקל, וב-2014 נבחרו הלוחמים באבולה. 

לכתבה המלאה במגזין טיים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ