בית משפט בברזיל אסר על הנשיא לשעבר דה סילבה להתמודד שוב בבחירות

ההחלטה התקבלה בהמשך להרשעתו של דה סילבה בגין שחיתות. עורכי דינו של הנשיא לשעבר המוביל בסקרים לקראת הבחירות שייערכו בחודש הבא צפויים להגיש ערעור על ההחלטה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דה סילבה מנופף לתומכיו במטה של מפלגת הפועלים בסאו פאולו, לפני מעצרו באפריל
הארץ

בית המשפט העליון לענייני בחירות של ברזיל אסר הלילה (שישי) על נשיא המדינה לשעבר לואיס אינסיו (לולה) דה סילבה להתמודד שוב על התפקיד בבחירות לנשיאות בחודש הבא. זאת, בשל הרשעתו בגין שחיתות. עורכי דינו של הנשיא לשעבר אמרו לפני המשפט כי יגישו ערעור לבית המשפט העליון במקרה של פסיקה נגדו.

השופט אוג פרננדס אמר בדיון בעניינו של דה סילבה כי "הדבר שבו אנו עוסקים היום הוא השוויון של כל האזרחים בפני החוק והחוקה". ההחלטה התקבלה ברוב של שישה שופטים מול אחד, בהם אדמאר גונזאגה, שעבד כעורך דין עבור דילמה רוסף, נשיאת ברזיל לשעבר הנחשבת ליורשתו של דה סילבה במפלגת הפועלים ובתפקיד הנשיאה.

מפלגתו של דה סילבה רשמה אותו כמועמדה לבחירות שייערכו באוקטובר בטענה כי הוא חף מפשע. המפלגה שואפת לעורר תמיכה כה רחבה בנשיא לשעבר, עד שבתי המשפט ייאלצו לשחרר אותו ולהתיר לו להתמודד על התפקיד. בימים אלה מרצה דה סילבה עונש של 12 שנות מאסר שנגזרו עליו בגין שחיתות.

דה סילבה נחשב לפוליטיקאי האהוד ביותר בברזיל בכל הזמנים. על פי סקר שנערך במדינה לאחרונה, במרוץ לנשיאות מוביל דה סילבה עם 39% תמיכה ואחריו מועמד הימין הקיצוני יאייר בולסונרו עם 19%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ