אדם נהרג בהתרסקות מסוק על גג בניין בניו יורק

מושל ניו יורק: נראה כי המסוק ניסה לבצע נחיתת חירום על הגג, וכי איש לא נפגע חוץ מהטייס שנהרג. כוחות סיוע והצלה רבים נמצאים במקום

דניאל זירי ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבניין שנפגע בניו יורק
דניאל זירי ואי-פי

אדם נהרג היום (שני) בהתרסקות מסוק על גג בניין במרכז ניו יורק, כך הודיעו מכבי האש בעיר. ההתרסקות התרחשה בסביבות השעה 14:00 (זמן מקומי), כשבעיר ירד גשם כבד וערפל הקשה על התנועה.

גורד השחקים שנפגע ידוע כמרכז אקסא, ושוכן ברחוב 51 בין השדרה השישית לשביעית במנהטן, מרחק קצר מטיימס סקוור. כוחות סיוע והצלה הגיעו למקום, סגרו רחובות סמוכים לתנועה וביקשו מאזרחים להימנע מלהגיע לאזור. 

מושל ניו יורק אנדרו קואומו הגיע גם הוא לזירה, ואמר לעיתונאים כי נראה שהמסוק ניסה לבצע נחיתת חירום על הגג. לדבריו, נראה כי איש בתוך הבניין לא נפגע. המושל הוסיף כי האש שפרצה בעקבות התרסקות כובתה במהירות, וכי "אנשים שהיו בתוך הבניין אמרו שהרגישו אותו רועד". קומו התייחס בדבריו לחשש שחשים רבים בניו יורק כשהם שומעים על התרסקויות של כלי טיס. "אם אתה תושב ניו יורק", הוא אמר, "יש לך מידה מסוימת של הפרעת דחק פוסט טראומטית בעקבות פיגועי 11 בספטמבר".

ונדה טאקר, שעובדת במשרד עורכי דין בקומה ה-21 של הבניין, היתה במקום כשהמסוק פגע. "ירדתי במדרגות בדרך לארוחת צהריים", היא סיפרה לגרדיאן, "מישהו שאל אותי אם הרגשתי את הבניין רועד. רק אמרו לנו שיש מצב חירום ושעלינו להתפנות מהבניין". טאקר הוסיפה שמישהו שמע מה קרה בזמן שירדו במדרגות הבניין. כשנשאלה על מה חשבה באותו רגע, היא ענתה שעל 11 בספטמבר: "אני מכירה הרבה אנשים שיש להם חרדה. ברגע שאתה נתקע אתה לא יודע מה הולך לקרות".

אזור ההתרסקות, היוםצילום: BRENDAN MCDERMID/רויטרס
אזור ההתרסקות, היוםצילום: BRENDAN MCDERMID/רויטרס

מלווין דאגלס, בן 50, מכר מטריות סמוך לבניין בזמן ההתרסקות. הוא סיפר: "שמעתי פיצוץ לא מהסוג ששומעים כל יום. מישהו אמר שמשהו פגע בבניין וכולנו הסתכלנו למעלה. זה לא היה פיצוץ גדול מאוד, אבל יכולנו להרגיש אותו. זה לא היה נורמלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ