יהודים בארה"ב זועמים: טראמפ הזמין לבית הלבן מאייר שפרסם קריקטורות אנטישמיות

בן גאריסון הוזמן לדיון בנושא פרסום ברשתות החברתיות. בעבר פרסם קריקטורות לפיהן "הרוטשילדים" שולטים בממשל בארה"ב, וג'ורג' סורוס שולט בבכירי מערכת הביטחון בוושינגטון

אמיר תיבון
אמיר תיבון
וושינגטון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ בבית הלבן, בשבוע שעבר
אמיר תיבון
אמיר תיבון
וושינגטון

ארגונים יהודיים בארה״ב תקפו היום (שני) את הנשיא דונלד טראמפ על כך שהזמין לבית הלבן מאייר שפרסם קריקטורות אנטישמיות. המאייר בן גאריסון הוזמן להשתתף בדיון בנושא פרסום ברשתות החברתיות שעתיד להתקיים ביום חמישי. גאריסון פרסם איורים שבהם נרמז כי "הרוטשילדים" שולטים בממשל בארה"ב, וכי ישראל מנסה לגרור את ארה"ב להילחם באיראן כדי לשרת את האינטרסים שלה.

הליגה נגד השמצה הגדירה איור של גאריסון משנת 2017 כ"אנטישמי באופן בוטה". באיור נראים היועץ לביטחון לאומי לשעבר של טראמפ, הגנרל הרברט מקמאסטר, וראש ה-CIA לשעבר, דייוויד פטראוס, כזוג "בובות על חוט" שנשלטות על ידי המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס ועל ידי משפחת רוטשילד. איור זה דומה לאיורים אנטישמיים מרחבי העולם, שבהם מוצגים עשירים יהודים כמי ששולטים בפועל בגורמי הכוח של המדינה.

איור נוסף של גאריסון הציג את נשיא טראמפ ״מייבש את הביצה״ של האינטרסים הכספיים בוושינגטון, שנשלטת על ידי הרוטשילדים. גם באיור זה מופיע שמו של סורוס. באיור אחר גאריסון צייר את ישראל – שמיוצגת על ידי ראש הממשלה נתניהו עם מגן דוד – מנסה לשכנע את ארה״ב לתקוף את איראן, יחד עם סעודיה.

גאריסון פרסם גם איור שבו מוצגים הנשיא טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין בתוך גולגולת אדם, שעליה מצויר מגן דוד ועל ראשה כתובה בגדול המלה ״מלחמה״. הקריקטורה מאשימה את היהודים במלחמה שמתחוללת בסוריה.

מנכ״ל הליגה נגד השמצה, ג׳ונתן גרינבלט, כתב בתגובה: ״אנטישמיות הופכת למקובלת כאשר מתעלמים מדוגמאות מובהקות שלה. איורים כאלה לא צריכים להתפרסם בשום מקום, ומאיירים שמפרסמים חומרים כאלה לא צריכים להיות מוזמנים לבית הלבן. אנו קוראים לבית הלבן לבטל את ההזמנה״.

נשיא התנועה הרפורמית, הרב ריק ג׳ייקובס, כתב: ״אז אני מבין שאיורים אנטשימיים הם בסדר כאשר הם תוקפים דמוקרטים. מי עוד התעייף כבר מהצביעות הזו? אנטישמיות צריכה להיתקל בגינוי מימין, משמאל ומהמרכז. וכן, אדוני הנשיא, זה כולל גם את בעלי הברית שלך״

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ