אי-פי

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נראתה היום (רביעי) רועדת באירוע ציבורי בפעם השלישית בתוך פחות מחודש. מרקל רעדה כשעמדה לצד ראש ממשלת פינלנד מחוץ למשרד הקאנצלר בברלין, כשהשניים צפו במשמר הכבוד. הקאנצלרית הגיבה לאחר התקרית ואמרה: "אני בסדר, לא צריך לדאוג לי".

תקריות דומות התרחשו ב–18 ביוני וב–27 ביוני, ובדומה לתקריות הקודמות, גם היום הקאנצלרית בת ה–64 הפסיקה לרעוד כשהחלה לצעוד. לקאנצלרית אין היסטוריה של בעיות רפואיות חמורות, ומשרדה לא מסר הסברים בנוגע לרעידות  – החלטה שדחפה את התקשורת בגרמניה להעלות השערות בנושא. 

התקרית הראשונה, כשהקאנצלרית נפגשה עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, התרחשה במזג אוויר חם. מרקל אמרה בעקבותיה שהיא חשה טובה יותר לאחר ששתתה מים. היום מזג האוויר היה קריר. 

היא נראה רועדת פעם נוספת כשנפגשה עם נשיא גרמניה פרנק ולטר שטיינמאייר. הדובר שלה אמר לאחר אותה תקרית כי היא חשה טוב, והקאנצלרית המשיכה במסעה המתוכנן לפסגת ה–G20 ביפן. כשהשתתפה בפסגת ביפן אמרה מרקל שהיא מבינה את השאלות על בריאותה, אך כי היא חשה בטוב.

מרקל נמצאת בשלטון כבר 14 שנה, והיא ידועה במוסר העבודה הגבוה שלה ובכושר הריכוז שלה, אשר לעתים קרובות אפשר לה לעסוק בפרטים של סוגיות סבוכות יותר זמן מאשר מנהיגים אחרים. כשהקאנצלרית הודיעה בנובמבר 2016 על כוונתה להתמודד לכהונה רביעית, היא אמרה "אם מצבי הבריאותי יאפשר זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ