פצוע מתקרית הירי באריזונה איים על נציג "מסיבת התה" ונעצר

ג'יימס אריק פיולר צעק לאיש תנועת הימין "אתה מת", בזמן הקלטת תוכנית טלוויזיה. חברת הקונגרס שנפצעה אנושות בתקרית, כבר נושמת בכוחות עצמה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

אדם שנפצע במתקפת הירי באריזונה בשבת שעברה נעצר אתמול (שבת) ונשלח להסתכלות פסיכיאטרית לאחר שאיים על נציג תנועת "מסיבת התה" בזמן הקלטה של תוכנית טלוויזיה, כך הודיעה המשטרה בעיר טוסון.

ג'יימס אריק פיולר, בן 63, שנורה בברכו, התפרץ לדבריו של המנהיג המקומי של "מסיבת התה", טרנט המפריס, במהלך כינוס בעיריית טוסון שנערך בעבור תוכנית מיוחדת של אי-בי-סי, בעקבות תקרית הירי. דובר פיולר נעמד במקומו, פנה להמפריס וצילם אותו. לאחר מכן צעק "אתה מת". הוא נעצר, ולאחר התייעצות עם רופא הוא נלקח לבית חולים מקומי להסתכלות פסיכיאטרית.

ילדים באתר שבו הניחו תושבים פרחים ודגלים לזכר הנרצחים. תצלום: רויטרס

פיולר הוא אחד מ-13 הפצועים בתקרית, שבה נהרגו שישה בני אדם, בהם שופט פדרלי וילדה בת תשע. ג'ארד לאפנר בן ה-22, הוא הנאשם ברציחתם ובניסיון התנקשות בחברת הקונגרס הדמוקרטית גבריאל גיפורדס. הוא פתח באש באירוע שערכה גיפורדס מחוץ לסופרמרקט מקומי.

מצבה של חברת הקונגרס, שנורתה בראשה ואושפזה בבית החולים במצב אנוש, מוסיף להשתפר ואתמול היא נותקה ממכשיר ההנשמה. היא הצליחה לנשום בכוחות עצמה זמן קצר לאחר שנורתה, אולם בשל פציעתה הרופאים העדיפו לא ליטול סיכון ולהנשימה באופן מלאכותי. גם כעת הותקן בקנה הנשימה שלה צינור שנועד להגן על דרכי הנשימה. לדברי הרופאים, מצבה עדיין מוגדר קשה, אך הוא משתפר בהדגרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ