ונדליסטים תקפו חמישה מוסדות יהודיים במונטריאול, בהם בית ספר של הקהילה

אלמונים ניפצו חלונות בחמישה מוסדות יהודיים במונטריאול שבקנדה. במוסדות שהותקפו ארבעה בתי כנסת ובית ספר יהודי

נטשה מוזגוביה
ארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה
ארה"ב

כתבת "הארץ" בארה"ב

בלילה שבין שבת לראשון ניפצו אלמונים חלונות בחמישה מוסדות יהודיים במונטריאול שבקנדה. במוסדות שהותקפו ארבעה בתי כנסת ובית ספר יהודי.

הרב ראובן פופקו מקהילת בית ישראל בית אהרון, המשמש גם יו"ר ועד הביטחון של הקהילה היהודית, אמר ל"הארץ" כי למרות שהקהילה חוותה בעבר אנטישמיות וונדליזם, "סדרת התקיפות האחרונה היא הדבר הכי רציני שקרה פה עד כה. המנהיגות הפוליטית בעיר כבר יצרה קשר עם משטרת קוויבק, והם משקיעים מאמצים גדולים באיתור העבריינים ובאבטחת המוסדות היהודיים".

לדברי פופקו, התקריות שלשום הזכירו ליהודי קנדה שהסכנות הקיימות בקהילות יהודיות בעולם לא פוסחות עליהם: "בתי כנסת מחוללים באירופה ובארה"ב, וגם כאן. אנו מתייחסים לזה ברצינות, ולא מתערבים בעבודה של המשטרה - העבודה שלנו היא לאבטח את המוסדות, אבל אי אפשר למנוע הכל. האנשים בקהילה רואים בבתי הכנסת ובבית הספר את הבית השני שלהם, וזה מטריד ומדכא אותם. חברי הקהילה יגלו יותר ערנות לפעילות חשודה".

הרב הסביר כי אינו יכול להיכנס לפרטי החקירה, אולם אמר שהמשטרה אופטימית לגבי הסיכוי לעצור את העבריינים. הרב חיים שטיינמץ מקהילת "תפארת בית דוד ירושלים" בקוט סיינט לוק, השווה בשיחה עם "הארץ" בין חילול בית הכנסת לבין הטרור. "אתה לא יודע למה מסוגלים האנשים האלה ומה הם יעשו בפעם הבאה", אמר. "יש להניח שמדובר במעשה ידיו של מישהו לא מתוחכם, אך תמיד נשארת האפשרות של הסלמה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ