400 רבנים קראו לרופרט מרדוק לפעול נגד המנחה גלן בק בשל הערות אנטישמיות

הרבנים טוענים במכתב שפרסמו כי המנחה הרפובליקאי "גורם באופן עקבי ומתמשך לזילות ועיוות של זכרון השואה"

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה שמיר
ניו יורק

400 רבנים מכל רחבי ארה"ב חתמו על מכתב לאיל התקשורת רופרט מרדוק, הבעלים של רשת פוקס ניוז, וביקשו לנקוט אמצעים משמעתיים נגד מנחה הטוק-שואו גלן בק, שלטענתם "גורם באופן עקבי ומתמשך לזילות ועיוות של זכרון השואה".

כמו כן מבקשים הרבנים מהעורך הראשי של פוקס, רוגר אילס, להתנצל ולחזור בו מביקורת שהשמיע כלפיהם. אילס הגדיר אותם לא מזמן כ"רבנים שמאלנים שגורסים שאסור לאף אחד להשתמש בשם שואה בשידורים". מכתב הרבנים התפרסם היום כמודעה בעיתון וול-סטריט ג'ורל. בין החותמים, רבנים מרכזיים ומובילים בתנועות הרפורמית והקונסרווטיווית בארצות הברית.

הטענות של הרבנים מתייחסות במיוחד לתוכנית ששודרה באחרונה בהנחייתו של בק. בתוכנית סיפר המנחה הרפובליקאי על איל ההון ג'ורג' סורוס ש"כילד בן 14 ניצל מהשואה לאחר ששיתף פעולה עם הנאצים וגרם לשילוחם של יהודים למחנות המוות".

מנכ"ל הליגה נגד השמצה, אייב פוקסמן, תקף בחריפות את תוכניתו של בק. "דבריו אינם רק מעליבים אלא מפחידים ומעוררי אימה", אמר. אלן שטיינברג, סגן נשיא איחוד ניצולי השואה הגדיר את תוכניתו של גלן בק כ"מפלצתית". חוקרת השואה פרופ' דבורה ליפסטדט אמרה כי "גלן בק עושה שימוש בדימויים אנטישמיים מסורתיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ