הורים מטקסס מתרעמים על לימודי ערבית בביה"ס

המחוז שבו לומדים ילדיהן זכה במענק שנועד לילמד ערבית. גם הסברים על כך שמדובר בלימודי שפה ולא איסלאם לא עזרו

הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

הורים מטקסס שבארה"ב התרעמו השבוע על כך שילדיהם התבקשו ללמוד ערבית בבית הספר. עשרות הורים ביקשו לקיים פגישה עם ד"ר בוב מוריסון, המפקח על בתי הספר במנספלד שבטקסס, והתלוננו שהם מודאגים מכך שילדיהם יאלצו ללמוד ערבית כשפת חובה.

מחוז מנספלד הוא אחד מחמישה מחוזות שונים בארה"ב שזכו בקיץ שעבר במענק פדרלי של משרד החינוך האמריקאי ללימוד השפה הערבית. טענותיו של מוריסון על כך שמדובר בלימודי שפה ותרבות, ולא איסלאם, לא ממש עזרו - ההורים, חלקם נוצרים אדוקים, טענו שלא עדכנו אותם בזמן על קבלת המענק על סך 1.3 מיליון דולר לחמש שנים.

כתוצאה, בבית הספר היסודי המקומי ובחטיבת הביניים, לימודי ערבית יהיו שיעור חובה, ובעבור תלמידי התיכון המקומי זו תהיה אחת האפשרויות מבין כמה.

ד"ר ג'יימס זוגבי, ראש המכון הערבי-אמריקאי, אמר ל"הארץ" שכיום פחות מ-1% של תלמידי תיכון בארה"ב לומדים ערבית בתור שפת בחירה, ומתוך כ-26,000 סטודנטים שלומדים ערבית במוסדות להשכלה גבוהה, רק כ-2,400 מגיעים לשליטה בשפה - השאר לוקחים קורסי מבוא בלבד. "לא מדובר בהעדפה תרבותית, מדובר בהכרח של הביטחון הלאומי", הוא אומר. "במצב של היום, זה אבסורד שיותר תלמידים אמריקאים לומדים יוונית עתיקה מאשר ערבית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ