הוריה של אמנדה יעמדו למשפט באיטליה לאחר שטענו כי המשטרה התעללה בבתם

הורי הצעירה שהורשעה ברצח שותפתה לדירה על רקע מיני, מואשמים בהוצאת דיבה בשל דברים שאמרו בראיון לסאנדיי טיימס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

הוריה של אמנדה נוקס, הסטודנטית האמריקאית שהורשעה לפני יותר משנה ברצח שותפתה לדירה באיטליה, יועמדו גם הם לדין באיטליה, בשל האשמותיהם כי המשטרה התעללה בבתם.

קורט נוקס ואדה מלאס מנהלים מאז הרשעת בתם מערכה מתוקשרת לטיהור שמה של בתם. לטענתם, אמנדה הורשעה ברצח על סמך עדויות וממצאים מפוקפקים. כחלק קמפיין זה העניקו השניים לפני שנה ראיון לעיתון הבריטי ה"סאנדיי טיימס" ובו טען אביה של נוק כי המשטרה התעללה בבתו - פיסית ונפשית - במהלך חקירתה.

משטרת איטליה המכחישה את הטענות, זימנה את ההורים לשימוע אך הם לא הגיעו אליו ועתה יועמדו השניים לדין בפרוג'ה בגין הוצאת דיבה. הדיון הראשון במשפט צפוי להתקיים ב-4 ביולי.

אמנדה נוקס בעת משפטה. תצלום: אי-פי

הסטודנטית האמריקאית הורשעה יחד עם בן זוגה, רפאלה סולצ'יטו, ברצח שותפתה לדירה, הסטודנטית הבריטית מרדית קרצ'ר, שנתיים לאחר שנמצאה גופתה בעיר פרוג'ה. נוקס נידונה ל-26 שנות מאסר בעוד בן זוגה נידון ל-25 שנות מאסר. השניים הורשעו כי רצחו את קרצ'ר כיוון שסירבה להשתתף במשחק מין.

עם זאת, נוקס וסולצ'יטו הכחישו כי רצחו את הסטודנטית הבריטית, ולפני חודשיים קיבל בית הדין לערעורים בפרוג'ה את בקשת סנגוריהם לבדוק מחדש את ממצאי הדי-אן-איי שעל פיהם הורשעו ברצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ