אלפי בני אדם בתוניסיה הפגינו נגד הקיצוניות הדתית

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

לאחר יותר משבועיים של שקט, כ-15 אלף בני אדם גדשו אתמול את השדרה הראשית של תוניס בהפגנה נגד הקיצוניות הדתית וקראו לסובלנות דתית.

ההפגנה אורגנה ברשת החברתית פייסבוק כתגובה לרצח של כומר פולני בידי קבוצת קיצונים איסלאמיים והתקפות מילוליות נגד יהודים. רבים מהמפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתבו סיסמאות כמו "הטרור איננו תוניסאי", "חילוניות היא חופש וסובלנות" ו"הדת היא אישית". "אנחנו צריכים לחיות יחד ולהתנהג בסובלנות כלפי הדעות של כולם", אמרה רידה ר'וזי, 34, אחת המפגינות.

מארק ריבינסקי, כומר בן 34 נמצא מת שלשום במוסך בבית ספר דתי ליד תוניס. הרשויות בתוניסיה ואנשי דת מוסלמים גינו את הרצח של הכומר, מקרה הרצח הראשון של איש דת לא מוסלמי או זר מאז המהפכה בחודש שעבר.

אנשי כוחות הביטחון לא נראו כמעט בשדרה, אם כי גדר תיל ממשיכה להקיף את בניין משרד הפנים ומאחוריה נראו חיילים, חלקם על משאיות שעליהן מורכבות מכונות ירייה. המשטרה לא התערבה בנעשה, ומסוקי הצבא חגו מעל המפגינים.

3,000 מפגינים נוספים כיתרו את השגרירות הצרפתית הסמוכה וקראו לסילוק השגריר, השנוא על התקשורת המקומית מאז שדיבר לטענתם בחוסר אדיבות לכתבי רשת השידור הממלכתית. מאות מפגינים נוספים קראו להחליף את ממשלת המעבר בממשלת קבע.

התנועה האיסלאמית בתוניסיה מראה סימני התארגנות מאז סילוק הנשיא המודח זין אל-עאבדין בן עלי, שדיכא אותם בתקופת שלטונו, ובשבועות האחרונים לחצה על השלטונות לסגור לפחות שלושה בתי בושת בבירה תוניס. במדינה שורר חוסר יציבות מאז סילוקו של בן עלי בהתקוממות העממית ששלחה גלי הלם בכל העולם הערבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ