מיכאל גורבצ'וב: "ולדימיר פוטין שודד את קולות הבוחרים"

מנהיגה האחרון של ברה"מ יצא בהתקפה חריפה נגד פוטין אותו הגדיר כ"גס רוח ויהיר" והשווה את מפלגתו של רה"מ למפלגה הקומוניסטית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

"מפלגת רוסיה המאוחדת, בראשה עומד ולדימיר פוטין, היא ההעתק הגרוע ביותר האפשרי של המפלגה הקומוניסטית", כך אמר היום (שני) מנהיגה האחרון של ברית המועצות, מיכאל גורבצ'וב.

במסגרת ההתקפה החריפה על פוטין, טען גורבצ'וב כי פוטין שודד את קולות הבוחרים ומקיים מונופול פוליטי המנוגד לרצון העם. מנהיג העבר הגדיר את ראש הממשלה הנוכחי של רוסיה כ"חסר בושה", והאשים אותו ביהירות בשל המחשבה שהוא יכול להחליט על תוצאות הבחירות ברוסיה. "זו גסות רוח ויהירות שלא תיאמן", אמר גורבצ'וב. "המדינה היא לא העסק של פוטין, זה העסק של האומה ושל הבוחרים".

גורבצ'וב, שתחת שלטונו יושמו רפורמות שהביאו בסופו של דבר לנפילת המשטר הקומוניסטי ב-1991, מצטרף בדברי הביקורת לאופוזיציה הרוסית שנדחקה לשוליים בשנים האחרונות ומאשימה את פוטין בצבירת כוח מוגזמת תוך כדי ביטול זכויות רבות וקיום הליך בחירות לא הוגן.

פוטין. "המדינה היא לא העסק שלו", אמר גורבצ'וב. תצלום: אי-פי

לדברי גורבצ'וב, "בשני העשורים שחלפו מאז התמוטטות ברית המועצות, רוסיה עברה לא יותר מחצי הדרך" במסלול לעבר קיום דמוקרטיה. הוא הוסיף כי "יש לנו פרלמנט, בתי משפט, נשיא וראש ממשלה, אבל אתם יודעים שמדובר בלא יותר מאשליה וזיוף".

גורבצ'וב השווה בין מפלגתו של פוטין למפלגה הקומוניסטית ואמר ש"המפלגה המאוחדת הרסה את המוסדות הדמוקרטיים בזכות הדומיננטיות הרבה שלה בפרלמנט". גורבצ'וב הזהיר כי כמו בימי הקומוניזם גם עכשיו - מונופול פוליטי מוביל לקיפאון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ