בניו זילנד חוששים לחייהם של 300 בני אדם

ממדי הנזק שנגרם כתוצאה מרעידת האדמה באי הדרומי צפויים להתברר בתום לילה שבו נמשכו מאמצי החילוץ. 120 חולצו מההריסות

ספי קרופסקי, הסוכנויות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספי קרופסקי, הסוכנויות

במהלך שעות הלילה על פי שעון ניו זילנד נמשכו מאמצי החילוץ בעיר כרייסטצ'רץ' שבאי הדרומי, בניסיון לאתר ניצולים מרעידת האדמה החזקה שפקדה את האזור. עד כה דווח באופן רשמי על מותם של 65 בני אדם כתוצאה מהאסון אך הניו זילנד הראלד, העיתון הגדול במדינה, דיווח היום (שלישי) על חשש לחייהם של כ-300 בני אדם. עד כה חולצו לפחות 120 בני אדם מהריסות הבתים במרכז העיר השלישית בגודלה במדינה.

כוחות ההצלה התרכזו בשישה אזורים במרכז העיר שבהם ידוע על לפחות 100 בני אדם שנלכדו תחת ההריסות. עשרות בניינים קרסו במרכז העיר ומחצו מכוניות שחנו בשולי הכביש. ראש העיר בוב פארקר אמר בראיון לרדיו המקומי כי "זה הולך להיות לילה איום ונורא", וכך במהלך שעות הלילה דווח בתקשורת המקומית על רעשי משנה רבים שפקדו את האזור.

מאט שלקראס בן ה-26 סיפר לניו זילנד הראלד כי הוא היה במכוניתו בזמן שהתרחשה רעידת האדמה סמוך לשעה 13:00 (שעון מקומי). "לא שמענו כלום במכונית, אבל כשיצאנו ממנה חזינו בענן אבק ושמענו את כולם צורחים", הוא אמר. עוד דווח כי תושבים שנתקעו בתוך מכוניותיהם הדביקו שלטי עזרה על שמשותיהם.

ג'יידן קטין, עד ראייה נוסף סיפר כי דבר לא נותר במקומו בביתו לאחר שהאדמה רעדה. "זה מריח נורא, הכבישים מלאים במכוניות, אין מספיק כוחות משטרה או ניידות אמבולנס, בתים קורסים", אמר והוסיף כי "היו לנו חברים בעיר שהתקשרו ודיווחו לנו על גופות שרועות ברחוב, המון גופות מחוץ לחנויות קבורות תחת לבנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ