ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין שוקל לנקוט צעדים משפטיים נגד מועדון לילה שמקדיש לו מסיבה

מועדון מוסקוואי שהכריז על "Putin Party" מתעקש לקיים את האירוע, אף שאנשיו של פוטין מתקוממים על השימוש בשמו בניגוד לחוק

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

מסיבות המוקדשות לאלילי פופ הן תופעה נפוצה בעולם המועדונים, ואולם מועדון לילה במוסקווה שבחר לאמץ לו לאיקונה את ולדימיר פוטין, גילה שראש הממשלה לא ממהר להיענות לחיבוק החם של חיי הלילה ואף שוקל לנקוט צעדים משפטיים. נראה שפוטין, שבשנות כהונתו ביסס לו דימוי מאצ'ואיסטי לעילא ולא אחת משך תשומת לב ציבורית בשל מעלליו הססגוניים ולאו דווקא בזכות צעדיו השלטוניים, אינו מעוניין שתדמיתו תנוצל בידי גורמים מסחריים.

סוכנות הידיעות הרוסית ר-י-א דיווחה כי המועדון, ושמו "ראי" ("גן-עדן"), החליט לערוך ב-6 במארס מסיבה תחת הכותרת "Putin Party", שלה נוסף הסלוגן הבא: "עוד מעט אביב. רוצה... את ראש הממשלה!".

פוטין. לא מפזז. תצלום: אי-פי

בתגובה, הודיע דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, כי נציגי ראש הממשלה יתייעצו עם עורכי דינו בנוגע לשימוש בשמו על ידי מארגני המסיבה. לדברי פסקוב, החוק מתיר שימוש בשמו של אדם ובדימויו רק אם הוא נתן את הסכמתו לכך - והמארגנים לא קיבלו את הסכמתו של פוטין.

אנשי המועדון טענו בפני כתבת סוכנות הידיעות כי היות שלא מדובר בפרסומת, האירוע יתקיים כמתוכנן. מנהל יחסי הציבור של המועדון, ארטיום שטרוב, אמר כי "נציגיו של ולדימיר פוטין לא יצרו עמנו קשר. על פי החוק, השימוש בשמו ובדימויו של אדם מותר רק ברשותו, אולם זה מתייחס רק למקרים שבהם מדובר בפרסומת. אנחנו לא מתכוונים למכור כלום. אנחנו רק רוצים להדהים קצת את הציבור".

עם זאת, בדיווח מצוין כי כרזות המפרסמות את המסיבה נתלו הלילה ברחובות מוסקווה, וכי מי שמעוניין לבלות במסיבה נדרש לשלם במועדון מחיר הזמנה מינימלי בעבור ארבעה בני אדם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ