אמריקאי שעבד בעבור הסי-איי-אי הואשם ברצח בפקיסטאן ושוחרר תמורת תשלום

בסיומה של פגישה שארכה שש שעות, בין משפחות הנרצחים לפקידים אמריקאים, הסכימו המשפחות לסלוח לרוצח תמורת סכום בן שבע ספרות

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

ריימונד דיוויס, אמריקאי שעבד בעבור הסי-איי-אי שהואשם היום (רביעי) ברצח שני בני אדם בפקיסטאן, שוחרר לאחר שמשפחות הנרצחים מחלו לו - תמורת תשלום של 1.4 מיליון דולר מהרשויות האמריקאיות. על פי הדיווחים בכלי התקשורת בארה"ב, מיד עם שחרורו, דיוויס הוטס חזרה לארה"ב.

עם זאת, שרת החוץ האמריקאית הכחישה שארה"ב שילמה פיצויים לבני המשפחות. כשנשאלה מי, אם כן, שילם למשפחות, ענתה: "תצטרכו לשאול את המשפחות". בתשובה לשאלה אם הרשויות בפקיסטאן הן ששילמו את הסכום, אמרה: "תצטרכו לשאול את ממשלת פקיסטאן".

על פי חוקי האיסלאם, משפחות הרוגים או נרצחים רשאיות למחול לנאשם, וכך למנוע ממנו עונש מוות. במקרה הנוכחי, ישבו פקידים אמריקאים במשך כשש שעות עם משפחות ההרוגים, עד שאלו השתכנעו וביטלו את גזר הדין.

אסד מנצור באט, עורך דינן של המשפחות, אמר לניו יורק טיימס כי המשפחות הסכימו לקבל תשלום בעבור שחרורו של דיוויס. שר המשפטים של מחוז פונג'אב, רמה סאנאולה, אישר את קיומה של העסקה ואמר כי בני המשפחה "סלחו לסוכן האמריקאי".

עורך הדין סיפר עוד כי מיד עם סיום הפגישה בין המשפחות לנציגים האמריקאים, חמש מכוניות שרד אמריקאיות עזבו את כלא קוט לקפאט, שם נערכה הפגישה, כשדיוויס נוסע בשיירה. עורך הדין עצמו לא נכח בפגישה בין שני הצדדים, אלא הוחזק בחדר צדדי במהלך כל היום.

דיוויס בינואר, יום לאחר מעצרו. תצלום אי-פי

סוכן המודיעין האמריקאי הוחזק בכלא מינואר, לאחר שירה והרג שני רוכבי אופנוע באמצע היום במרכז העיר לאהור. השגרירות האמריקאית במדינה התעקשה כי על הרשויות בפקיסטאן לשחררו מתוקף חסינותו הדיפלומטית, אולם ממשלת פקיסטאן סירבה לבקשה. היום כאמור הרשיע בית המשפט את דיוויס.

החזקתו בכלא של הסוכן האמריקאי ערערה את היחסים בין ארה"ב לפקיסטאן, והרשויות שאפו לסיים את התקרית לפני ביקורה של שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון במדינה בתחילת החודש הבא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ