סוכנויות הידיעות

ז'נווה (רויטרס). סירת מהגרים שעזבה את חופי לוב ביום שני האחרון טבעה שלשום בבוקר ליד חופי סיציליה. עד כה אותרו באזור כ-20 גופות, ועד 250 בני אדם נחשבים לנעדרים. ניצולים מהסירה סיפרו על מראות קשים של מהגרים מבוהלים ומיואשים שהטביעו זה את זה למוות.

ז'אן-פיליפ שוזי, דובר ארגון הסיוע "הארגון הבינלאומי להגירה" (IOM), מסר כי "הים היה סוער. אחרי שהנוסעים עברו לצד אחד של הסירה המים החלו להיכנס והיא טבעה במהירות. אנשים טבעו מיד. כמה מאלה שלא ידעו לשחות ניסו לטפס על אחרים שהצליחו לשחות, והטביעו גם אותם. זה סיפור זוועה אמיתי".

אל המקום הגיעו סירות הצלה איטלקיות שהצליחו לחלץ כ-50 נוסעים. סירות איטלקיות אחרות מסיירות כעת באזור בניסיון למצוא ניצולים נוספים. הסיכויים, לדבריהם, הולכים והופכים לקלושים. שר הפנים של איטליה, רוברטו מרוני, הודיע אתמול כי 51 בני אדם חולצו מהאירוע, רובם ממרכז אפריקה. "החיפושים ממשיכים אך התקווה למצוא ניצולים נוספים הולכת וגוועת", אמר.

הניצולים הועברו למרכז אירוח בלמפדוזה, אי בדרום איטליה הנמצא במשבר קשה בגלל גל ההגירה העצום מצפון אפריקה. גל ההגירה הבלתי פוסק, שבמסגרתו הגיעו לחופי איטליה כ-20 אלף איש בתוך כחודשיים, עומד במרכזה של מחלוקת גוברת בין רומא לפאריס, המסרבת לאפשר לתוניסאים וללובים המתדפקים על גבולה המשותף עם איטליה, להיכנס לתחומה. על רקע זה תקפה חברת הפרלמנט אלסנדרה מוסוליני, נכדתו של הרודן ואחייניתה של השחקנית סופיה לורן, את הגברת הראשונה של צרפת וקראה לה לקבל את מבקשי המקלט בטירות שברשותה.

"קרלה ברוני היתה צריכה למחות נגד מדיניות סגירת הגבולות של בעלה ניקולא סרקוזי", אמרה לכאורה מוסוליני שדבריה צוטטו בעיתון לה פיגארו. "מדוע הגברת הראשונה אינה מקבלת את המהגרים שרוצים להגיע לצרפת בטירותיה?".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ