ניו יורק טיימס
רויטרס

איסלאמבאד, פקיסטאן. פקיסטאן דורשת מארה"ב לצמצם משמעותית את מספר סוכני הסי-איי-אי הפועלים בשטחה. הדרישה להפחית את הנוכחות האמריקאית היא תולדה של מעצרו של ריימונד דייוויס, איש הסי-איי-אי, שהואשם שירה למוות בשני בני אדם בינואר, ושוחרר לאחר תשלום כופר.

"מספר הנדרשים לעזוב את פקיסטאן הוא בסך הכול 335, והוא כולל סוכני סי-איי-אי ואנשי משימות מיוחדות", כך דיווח בכיר פקיסטאני. הדבר ישים קץ לפעולת המל"טים המכוונות נגד אנשי המיליציות החמושים בצפון מערב פקיסטאן. הבקשה נותנת ביטוי לקריסה בשיתוף הפעולה בין המדינות.

לא ברור כמה אנשי סי-איי-אי יישארו מאחור. ואולם, הקיצוץ שדורשים שלטונות פקיסטאן עומד על יותר מ-25% מהכוחות הפועלים במדינה. מספר זה כולל את סילוקם של כל הקבלנים שהסוכנות השתמשה בשירותיהם בפקיסטאן.

דרישות אלו עשויות לשבש קשות את השימוש במל"טים ואת אימוני הצבא הפקיסטאני הנלחם בחמושים המשתמשים בפקיסטאן כבסיס למלחמתם בכוחות האמריקאיים באפגניסטאן.

במקביל, ארה"ב חוקרת תקרית, שבה נהרגו שני חיילים אמריקאים באפגניסטאן מתקיפה של מטוס ללא טייס (מל"ט). אם חשדות אלה יקבלו אישור, יהיה זה מקרה נדיר של הרג חיילים אמריקאים מאשכוחותיהם שנורתה על ידי מטוס ללא טייס. החיילים השתתפו בפעילות במחוז הלמנד, שנמצא במוקד מאמצי האמריקאים לכבוש מחדש שטחים מידי מורדי הטליבאן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ