דונאלד טראמפ הודיע שלא יתמודד לנשיאות מטעם המפלגה הרפבוליקאית

המיליארדר האמריקאי הודיע בהודעה כתובה שלא יצטרף למרוץ לנשיאות. "העסקים הם התשוקה הגדולה שלי ואני לא מוכן לעזוב את המגזר הפרטי", אמר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי שבמשך חודשים הוא הזין את חרושת השמועות על כך שהוא עומד להתמודד מול ברק אובמה במרוץ לנשיאות ב-2012, המיליארדר דונלנד טראמפ הודיע היום (שני) במפתיע שהוא לא רץ. בסגנונו הייחודי, הבהיר טראמפ שהוא עדיין מאמין שהוא המועמד הטוב ביותר לתפקיד, אך הוא עדיין אינו מוכן לוותר על העסקים לטובת הפוליטיקה. "העסקים הם התשוקה הגדולה שלי ואני לא מוכן לעזוב את המגזר הפרטי", כתב טראמפ בהודעה שפרסם.

מעדיף את המגזר הפרטי, טראמפ. תצלום: אי-פי

יש להניח שהסיבה האמיתית לוויתור על ההשתתפות במרוץ היא ההערכה שלאחר חיסולו של אוסמה בן לאדן הפך אובמה ליריב קשה יותר. כמו כן, טראמפ ביצע טעות טקטית כששם דגש רב על הנסיון לאלץ את הנשיא ברק אובמה לפרסם את תעודת הלידה המלאה שלו, בטענה שהתחמקותו של אובמה מהנושא מחזקת את החשד שהוא לא נולד בארה"ב אלא בקניה. כשבסופו של דבר, פרסם אובמה את התעודה וצחק על טראמפ בארוחת הערב של כתבי הבית הלבן, היה נדמה כי טראמפ איבד את התנופה שצבר.

בהודעה שפרסם כתב טראמפ כי "לאחר מחשבה רבה, החלטתי שלא להתמודד לתפקיד הנשיא. ההחלטה לא באה בקלות או בלי חרטה, במיוחד כשלפי הסקרים במדינה מועמדותי הפוטנציאלית ממשיכה להיות בעלת תוקף בראש רשימת המתמודדים הרפובליקאים".

הודעתו של טראמפ הגיעה בימים עמוסי התרחשויות עבור המפלגה הרפובליקאית, שהחלה בהכנות לקמפיין של 2012. פרישתו של טראמפ תגרום לתחושת הקלה לרפובליקאים שסברו שלו היה רץ, היה מסיט את תשומת הלב מהמועמדים הרציניים יותר.

כזכור, בשבת האחרונה הודיע מושל ארקנסו לשעבר, מייקל האקבי, מועמד רפובליקאי פוטנציאלי נוסף, שלא יכנס למרוץ. "אני לא יכול לנבא את העתיד, אך מה שאני יודע כרגע הוא שאני לא אהיה המועמד הרפובליקאי לנשיאות בשנה הזאת", אמר האקבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ