קריאה להדחת שר המשפטים של בריטניה, שהבחין בין "אונס חמור" ל"אונס בפגישה"

קן קלרק אמר בראיון לבי-בי-סי כי "מקרי אונס בפגישה הם שונים מאוד זה מזה" והצית סערה

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

יש אונס חמור - ולעומת זאת יש, איך לומר, מעין אונס - לפחות זה מה שהשתמע מדברים שאמר היום (רביעי) שר המשפטים של בריטניה קן קלרק, שהציתו סערה ובעקבותיהם קראה מפלגת הלייבור להדיחו מתפקידו.

"אונס חמור, אני לא חושב שהרבה שופטים נותנים חמש שנים על אונס בכוח - בכנות, העונש ממושך יותר. אונס חמור באלימות וכשהאשה מתנגדת - העונשים ממושכים יותר", אמר קלרק לתחנת הרדיו של הבי-בי-סי בראיון על תוכניות הממשלה להרחיב את השימוש בעסקות טיעון במקרי פשיעה.

פעילות מתעמתות עם קלרק, היום בלונדון. תצלום: רויטרס

כשהמראיינת קטעה את דבריו ואמרה "אונס הוא אונס, עם כל הכבוד", השיב קלרק: "לא, הוא לא". אז המשיך ואמר קלרק: "אונס בפגישה יכול להיות חמור כמו מקרי האונס הקשים ביותר, אבל מקרי אונס בפגישה... מתוך הניסיון הרב שלי במשפטים... הם שונים מאוד זה מזה, ובסופו של דבר השופט צריך להחליט על סמך הנסיבות".

מנהיג מפלגת הלייבור אד מיליבנד מיהר לתקוף, התעמת עם ראש הממשלה דייוויד קמרון בפרלמנט, והתלונן שאין לאפשר לקלרק לדבר בשם נשים במדינה לנוכח הדברים שאמר. "הוא צריך לעזוב את תפקידו עוד היום", תקף מיליבנד.

מאוחר יותר הבהיר קלרק את דבריו, אולם נמנע מלהתנצל. "אם פגעתי, אני לא מבין איך זה קרה, אבל ברור שאין לי כוונה ליצור רושם - ולא התכוונתי לבחור מילים שיצרו רושם - שלא כל מקרי האונס חמורים באותה המידה", אמר קלרק לסקאיי ניוז. "בעתיד אדאג לנסח את דעותי בצורה ברורה יותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ