גרדיאן
דומיניק רושה

ניו יורק. דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר ראש קרן המטבע הבינלאומית, הכחיש אמש בבית המשפט את האשמות נגדו, לפיהן כלא ב-14 במאי בניגוד לחוק חדרנית בבית מלון בניו יורק, תקף אותה מינית וניסה לאנוס אותה.

שטראוס-קאהן, בן 62, שנחשב עד לא מזמן מועמד מבטיח לנשיאות צרפת, ועומד עתה לדין בגין האשמות שעלו לו במחיר משרתו ועוררו משבר בקרן המטבע הבינלאומית, ישוב לבית המשפט ב-18 ביולי. בדיון קצר שנמשך דקות ספורות ונערך אתמול בבית הדין הפלילי במנהטן, טען שטראוס-קאהן בקול רם, שעה שעמד לצד צוות ההגנה שלו, כי הוא חף מפשע. שטראוס-קאהן הגיע לאולם בית המשפט מלווה גם באשתו, המיליונרית והעיתונאית לשעבר, אן סנקלייר.

עורכי דינו של שטראוס-קאהן אמרו כי הם זקוקים לשישה שבועות כדי ללמוד את הראיות שנאספו על ידי רשויות ארה"ב. באחרונה פורסם בכלי התקשורת בארה"ב, כי נמצא ד-נ-א התואם את זה של שטראוס-קאהן בזרע על בגדי החדרנית ועל שטיח בחדר שבו התארח במלון. לדברי מומחים, ההגנה קרוב לוודאי תטען שכל מגע מיני שהיה נעשה בהסכמה. עורכי הדין כבר הודיעו כי לא היה "שום אלמנט של כפייה" בתקרית בין הצדדים.

"לפי השיפוט שלנו, ברגע שהראיות יובהרו, יהיה ברור שלא היה שום מרכיב של כפייה בכוח במקרה הזה בשום צורה שהיא. כל טענה מנוגדת לכך היא פשוט בלתי אמינה", כך אמר בן ברפמן, עורך דינו, לעיתונאים מחוץ לבית המשפט.

לעומת זאת, קנת תומפסון, עורך הדין המייצג את החדרנית, אמר כי "הקורבן רוצה שתדעו שכל העוצמה, הכסף וההשפעה שיש לדומיניק שטראוס-קאהן ברחבי העולם לא ימנעו מהאמת לצאת לאור. למרות מסע ההכפשות המתנהל נגד החדרנית, היא נאבקת באומץ רב למען הכבוד העצמי שלה כאישה". לדבריו, "היא נאבקת בשם כל הנשים והילדים בעולם שהיו קורבן לתקיפה מינית או להתעללות מינית ופוחדים מדי לומר משהו". זהות החדרנית טרם פורסמה, אולם ידוע שמדובר באם חד-הורית שהיגרה לפני כמה שנים מגינאה שבמערב אפריקה. לדברי הפרקליט, בכוונת החדרנית להעיד נגד שטראוס-קאהן.

ראש קרן המטבע הבינלאומית לשעבר נכנס לאולם בית המשפט כשהוא מחזיק את ידה של אשתו. בני הזוג חלפו על פני עשרות עובדי ועובדות של בתי מלון, בהן חדרניות רבות שהפגינו סולידריות עם המתלוננת וקראו לשטראוס-קאהן להתבייש במעשיו. אחת המפגינות, נשאה שלט שעליו נכתב "פגיעה באחת מאיתנו היא פגיעה בכולנו".

שטראוס-קאהן שוחרר בערבות בסך 6 מיליון דולר לפני שלושה שבועות, לאחר שב-14 במאי נעצר בידי משטרת ניו יורק, שעות לאחר שהתקיפה לכאורה התרחשה, כשיו"ר קרן המטבע לשעבר היה במטוס שצפוי היה להמריא לפאריס. למחרת, הוא נאשם בשבעה סעיפי אישום, בהם ניסיון לאונס, תקיפה מינית וכליאה בלתי חוקית. לפני שחרורו בערבות, נאלץ שטראוס-קאהן לשהות ארבעה ימים בבית הסוהר הידוע לשמצה רייקרס איילנד. כעת הוא שוהה בבית יוקרתי בטרייבקה שבמנהטן, שעלותו 50 אלף דולר בחודש.

עתה, ראש קרן המטבע הבינלאומית לשעבר עונד אזיק אלקטרוני העוקב אחר תנועותיו, ועליו לשלם 200 אלף דולר בחודש לצוות מאבטחים פרטי, שקיבל אישור להשתמש בכוח במקרה שהוא ינסה להימלט. הוא נתון במעצר בית מעשר בלילה ועד שש בבוקר, ומותר לו לצאת רק כדי להגיע לאולם בית המשפט, לביקור אצל רופאים ולתפילות. עליו להודיע לפחות שש שעות מראש אם בכוונתו לצאת מהבית. הוא יכול לקבל עד ארבעה מבקרים בו זמנית, בנוסף על בני משפחתו. בחודש שעבר, העבירה חברת הובלה 44 ארגזים שכללו חפצי ריהוט, בגדים, יצירות אמנות ושטיח, מביתו של שטראוס-קאהן בוושינגטון הבירה, ששוויו ארבעה מיליון דולר, לבית בטרייבקה.

כתבות מומלצות

איור: עמוס בידרמן

דלתות מסתובבות: הנוטש, החוזרת באופן חלקי והיושב על הגדר

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

נעה ודוד שיסל. בזכות הסרט צבי בהחלט מאוד נוכח

"שואלים אם יש קשר לשיסל. אני אומר שאני הבן שלו, וישר עולה חיוך"

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

אלן קאמינג ב"החבר הגאון שלי מהתיכון". כל זיכרון ילדות מחייב בדיקת עובדות

מרענן לראות טאץ' קומי בז'אנר שלא מצטיין בחוש הומור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"