חמאס: לא ניתן לסאלם פיאד לעמוד בראשות הממשלה

הארגון הבהיר כי פיאד לא יכול לכהן בתפקיד בשל הטבעת הגדה בחובות והתנכלות לפעילי החמאס בגדה המערבית

אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף

מחלוקת ראשונה וגלויה בין חמאס לפתח על איוש משרת ראש ממשלת האחדות. אמש (שבת) החליטה הוועדה המרכזית של הפתח - הנהגת הארגון - כי פיאד המכהן כראש ממשלת הגדה, ושאינו חבר פתח, יהיה מועמדה לתפקיד. בעקבות כך הודיעו חברי החמאס כי יתנגדו למינויו של פיאד.

"לא נסכים להעניק לפיאד את האישור לעמוד בראש הממשלה", אמר בכיר החמאס סאלח ברדוויל. הוא הוסיף כי חמאס אף לא יסכים שפיאד ימונה לשר משום ש"הוא הטביע את הגדה בחובות ובשמו נקשרות ארבע שנות מצור על עזה, וכן מעצרים ועינויים של פעילי חמאס בגדה".

דובר החמאס בעזה, סאמי אבו זוהרי, אמר כי הארגון התנגד למועמדותו של פיאד לתפקיד גם בעבר והדגיש כי המועמד שימונה לבסוף חייב לזכות לתמיכת שני הצדדים.

סאלם פיאד.

עם זאת, מחרתיים צפויה להתקיים פגישה בין בכירים משני הארגונים, בין היתר בסוגיה זו. על אף סירובו של החמאס למינוי פיאד, פרשנים פלסטינים מעריכים כי לא מדובר בהכרח בעמדה עקרוניץ וייתכן כי החמאס מציג עמדת פתיחה למשא ומתן באשר לאיוש התיקים בממשלת האחדות.

בתוך כך הוועדה המרכזית של הפתח החליטה אמש להרחיק את מוחמד דחלאן מחברות בוועדה, בעקבות מכתב גלוי שפרסם דחלאן נגד עבאס ובכירים נוספים בפתח בגין הרדיפה התקשורתית שניהלו נגדו לטענתו. ההדחה תלויה באישור המועצה המהפכנית של פתח שצפויה לאשרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ