העצרת הכללית של האו"ם אישרה כהונה נוספת למזכ"ל באן קי-מון

הכהונה השנייה תחל ב-1 בינואר 2012, ותימשך 5 שנים; שגריר ישראל באו"ם: בחמש השנים האחרונות הפגין באן מחויבות לקידום השלום

הארץ
שלמה שמיר
כתב "" בניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שלמה שמיר
כתב "" בניו יורק

העצרת הכללית של האו"ם אישרה אמש (שלישי) פה אחד את מינויו של המזכ"ל באן קי-מון לכהונה שנייה. הכהונה השנייה תחל ב-1 בינואר 2012, ותימשך 5 שנים. "זהו כבוד גדול מכפי שאני יכול לתאר", אמר המזכ"ל.

באן הגיש את מועמדותו לתפקיד לפני כשבועיים, וזכה ביום שישי האחרון לתמיכתה הרשמית של מועצת הביטחון של האו"ם, ולכן לתמיכה גורפת בקרב המדינות החברות.

במהלך כהונתו הראשונה ספג באן ביקורת על כך שלא הקדיש מספיק תשומת לב להפרות זכויות האדם בסין ובסרי לנקה, אולם הוא נתפס כמי שפעל רבות בנושא שינויי האקלים העולמי, זכויות הנשים בעולם ולאחרונה גם בדיכוי האלים של ההפגנות במזרח התיכון.

המזכ"ל באן קי מון אתמול באו"ם. כאן לעוד 5 שנים; תצלום: אי-פי

גם השגריר הישראלי הנכנס, רון פרושאור, בירך את המזכ"ל. "זהו כבוד גדול עבורי לברך את המזכ"ל בשם קבוצת המדינות המערביות על בחירתו המחודשת", אמר פרושאור בהופעת בכורה במליאת עצרת האו"ם שאישרה את הארכת הכהונה. "התמיכה המלאה במינויו של המזכ"ל משקפת את ההכרה הרחבה ביכולותיו יוצאות הדופן כמנהיג", אמר השגריר הישראלי. "בחמש השנים האחרונות הפגין המזכ"ל מחויבות בלתי נלאית לתפקידו ושאף לקדם שלום, בטחון, יציבות וזכויות אדם".

ישראל מכהנת כיושבת ראש תורנית של "קבוצת האירופיות והאחרות" ורון פרושאור שנכנס לפני מספר ימים לתפקידו כשגריר באו"ם בירך את המזכ"ל בשם הקבוצה. "אנו מאחלים לו הצלחה בחמש השנים הבאות ומתחייבים לתמוך באופן מלא בעבודתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ