הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

מושל מינסוטה לשעבר והמועמד לראשות המפלגה הרפובליקאית, טים פולנטי, מתח היום (שלישי) ביקורת חריפה על הנשיא האמריקאי ברק אובמה - ובמיוחד על יחסו לישראל, במהלך נאום במועצה ליחסי חוץ בניו-יורק.

"זה שובר את לבי שהנשיא אובמה מתייחס לישראל, הידידה הגדולה שלנו, כאל בעיה, במקום כאל בעלת ברית", אמר פולנטי. "נדמה כי הנשיא הזה מאמין באמת שהסכסוך הישראלי-פלסטיני מונח בלב כל הבעיות במזרח התיכון. הוא אמר את זה בקהיר ב-2009 ושוב השנה. הנשיא אובמה לא יכול היה לטעות יותר מזה".

טים פולנטי היום בניו יורק. תצלום: אי-פי

בהמשך נאומו אמר פולנטי כי השלום הישראלי-פלסטיני "רחוק היום יותר מכפי שהיה עם כניסתו של ברק אובמה לתפקיד", וכי "לנשיא אין באמת מדיניות כלפי תהליך השלום, יש לו גישה, והגישה היא שצריך תמיד להפעיל לחץ על ישראל. אני דוחה את הגישה האנטי-ישראלית הזאת", אמר.

מושל מינסוטה לשעבר גם מתח ביקורת על ההססנות של אובמה כלפי ההתקוממויות בסוריה, וקרא להחזיר את השגריר האמריקאי מדמשק. "יש לנו אינטרס ברור לראות את סופו של המשטר הרצחני של אסד", אמר פולנטי והוסיף כי אובמה היה "אטי והססן" בתגובה לאירועים במזרח התיכון, "ולעתים קרובות מדי בלי הבנה ברורה של האינטרסים שלנו והעקרונות שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ