נשיאת ארגנטינה הביסה את יריביה בפער חסר תקדים

כריסטינה פרננדס, אשתו של הנשיא לשעבר נסטור קירשנר, קטפה את פירות השגשוג הכלכלי והסימפטיה על מות בעלה ונבחרה לכהונה שנייה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו אי-פי
אי-פי

נשיאת ארגנטינה, כריסטינה פרננדס קירשנר, נבחרה הלילה (שני) לכהונה נוספת, לאחר שהשיגה את אחד הניצחונות הפוליטיים הגדולים בהיסטוריה של המדינה. פרננדס השיגה קרוב ל-54% מקולות הבוחרים, כאשר המתחרה הקרוב ביותר שלה משתרך מאחור עם פחות מ-17%.

ניצחונה של פרננדס, ממשיכת דרכו של בעלה נסטור קירשנר, שמת מהתקף לב בשנה שעברה, מיוחס לשיפור הדרמטי במצב הכלכלי במדינה בשנים האחרונות. "אנחנו מבינים את הרצון הרחב שמסמלת ההכרעה הזו. אתם יכולים לסמוך עלי שאעמיק את הפרויקט הלאומי ל-40 מיליון הארגנטינאים", אמרה פרננדס בנאומי הניצחון שנשאה, ראשית לפני מאות תומכים ומאוחר יותר מול קהל משולהב של עשרות אלפים.

הפרויקט עליו דיברה הנשיאה שואף להביא לשינוי חברתי עמוק באמצעות ניצול משאבי המדינה ליצירת מקומות עבודה חדשים, חידוש והרחבת הייצור התעשייתי, צמצום העוני ותחזוקת הפריחה הכלכלית שהביאה לצמיחה חדה וצמצום ניכר בעוני.

תומכי פרננדז חוגגים את בחירתה, הלילה

מאז נכנסו פרננדס ונסטור קירשנר לארמון הנשיאות ב-2003, הפער בין העשירים לעניים בארגנטינה צומצם במחצית. במקביל, גדל התוצר הלאומי הגולמי במדינה ב-94% - הגידול המהיר היותר בחצי הכדור המערבי.

פרננדס היא האשה הראשונה באמריקה הלאטינית שנבחרת לכהונה שנייה בראשות המדינה. אולם למרות הניצחון, היא תיארה את הרגשתה כמרה-מתוקה, מאחר ובעלה שמת לא יכול לחלוק עמה את הרגע. "האיש הזה, ששינה את ארגנטינה, הוביל את כולנו ונתן לנו את מה שהיה לו, ואולי יותר", אמרה פרננדס הנרגשת, שהוסיפה כי "בלעדיו, בלי האומץ והגבורה שגילה, היה בלתי אפשרי להגיע לנקודה הזו".

פרננדז בנאום הניצחון, הלילה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ