השירות החשאי בגרמניה: פוטין התעלל באשתו ובגד בה

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירות "הארץ"

מסמכים של השירות החשאי הגרמני, בי-אן-די, מציגים תמונה אפלה של ולדימיר פוטין, ראש ממשלת רוסיה המתכוון לחזור לכס הנשיאות בשנה הבאה. העיתון הבריטי דיילי טלגרף דיווח כי מהמסמכים עולה כי פוטין התעלל באשתו, לודמילה, ובגד בה עם נשים רבות בעת שירותו כסוכן ק-ג-ב בדרזדן לפני נפילת מזרח גרמניה הקומוניסטית ב-1990.

לפי המידע, שחשף העיתון הגרמני ברלינר צייטונג, לודמילה פוטין, רעייתו של ראש ממשלת רוסיה, התלוננה על יחסו של בעלה וטענה כי היא קורבן של גבר רודף שמלות שנוטה לאלימות. המידע מבוסס על מסמכים שמסר לעיתון אריך שמיט אינבום, מומחה לשירות החשאי הגרמני שפרסם ספרים ומחקרים רבים על אודותיו.

פוטין מסרה את המידע לסוכנת בי-אן-די שהוצבה במזרח גרמניה. הסוכנת, שכונתה "מרפסת", זכתה באמונה של פוטין והפכה לחברתה הקרובה ולאשת סודה. השתיים נפגשו פעמים רבות בביתם של בני הזוג פוטין ברחוב ראדברגר בדרזדן. בפגישות התרעמה פוטין על התנהגותו של בעלה. ב-1990 שבו בני הזוג פוטין לרוסיה, והסוכנת "מרפסת" חולצה למערב גרמניה מחשש שזהותה נחשפה.

באופן רשמי מתייחסת פוטין לתקופה שבה שהתה בגרמניה בין 1985 ל-1990 כתקופה הטובה ביותר בנישואיה לראש ממשלת רוסיה הודות לשני ילדיהם שנולדו בתקופה זאת. אולם כיום היא לא מרבה להופיע בפומבי, מה שגורם לחרושת של שמועות על אודות חיי הנישואים של הזוג.

העיתון הגרמני בילד מסר כי החשיפה מחזקת טענות שלפיהן פוטין השאיר במזרח גרמניה ילד מחוץ לנישואיו. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, דחה את הפרסומים האחרונים ואמר לטלגרף כי "הסיפורים האלה הם שטות מוחלטת". דיטר ארנדט, דובר סוכנות הביון הגרמנית, סירב לדון בפרטים שנחשפו במסמכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ