ברלוסקוני כתב על פתק: אתפטר בגלל 8 הבוגדים

מוקדם יותר הערב איבד ראש הממשלה האיטלקי את הרוב בפרלמנט. את הערתו כיוון לשמונה מבעלי בריתו לשעבר שנמנעו בהצבעה

סביונה מאנה והסוכנויות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סביונה מאנה והסוכנויות

ראש ממשלת איטליה סילוויו ברלוסקוני הודיע הערב (שני) כי הוא מתכוון להתפטר על רקע המשבר הכלכלי. הוא ציין בהודעה שפרסם כי יעשה זאת לאחר שיעביר בפרלמנט האיטלקי חבילה של רפורמות שיענו על דרישות האיחוד האירופי.

מוקדם יותר הערב הצליח ברלוסקוני להעביר את התקציב בהצבעה בפרלמנט, אולם תוצאות אותה הצבעה לא בישרו טובות עבורו. ההצבעה המכרעת על תקציב המדינה עברה ברוב של 308 חברי פרלמנט, כש-321 חברי פרלמנט בחרו להתנגד באופן שקט - הם ישבו באולם הפרלמנט, אולם נמנעו מהצבעה.

שעה שנאם מנהיג האופוזיציה פיירלוג'י ברסאני ואמר כי "לממשלה הזאת אין עוד רוב", שרטט ברלוסקוני את האופציות שלו על פיסת נייר הנראית בתמונה, ובה כתב את המילים "התפטרות" ו"שמונת הבוגדים" בהתייחסו לבני בריתו לשעבר שבחרו להימנע בעת ההצבעה. ברלוסקוני עצמו עזב את בית הפרלמנט מיד לאחר סיום ההצבעה.

הפתק עליו כתב ברסלוקוני "8 בוגדים"

לפי ההערכות, האופוזיציה באיטליה לא רצתה להכשיל את העברת התקציב, על מנת שלא להחריף את המתיחות עם גוש היורו. עם זאת, משמעות הדבר היא כי ברלוסקוני לא יוכל לגייס את הרוב הדרוש בפרלמנט על מנת לשרוד הצעת אי אמון רשמית.

"זה נגמר", אמר ראש האופוזיציה פיירלואיגי' ברסאני, שלמפלגתו, המפלגה הדמוקרטית, יש כיום רוב בסקרים. לפני ההצבעה אמר חבר המפלגה דריו פרנצ'סקיני כי "ברלוסקוני מבלף במאמץ אחרון נואש להציל את עצמו. כבר אין לו רוב בפרלמנט". ברלוסקוני דווקא נשמע משוכנע השבוע ביכולתו להעביר את תקציב המדינה, ואמר כי "יש לנו רוב בפרלמנט. המספרים ודאיים".

כלכלת איטליה היא השלישית בגודלה בגוש היורו. המחלוקות הפוליטיות שלה והחוב העצום שצברה נתפסות כיום כאיום בתנאים הכלכליים בגוש היורו. ברלוסקוני, ששרד עשרות הצבעות אמון במהלך כהונתו, התעקש גם בימים האחרונים כי לא יתפטר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ