מבוי סתום בשיחות להקמת ממשלת אחדות ביוון

השיחות יתחדשו מחר, ובינתיים נדחתה התפטרותו הרשמית של ראש הממשלה פפנדריאו. בנאום לאומה אמר: "יוון תישאר בגוש היורו"

בי-בי-סי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בי-בי-סי

השיחות להקמת ממשלה חדשה ביוון התפוצצו הערב (רביעי), לאחר שאחת המפלגות החליטה לפרוש מהן. זאת, למרות ששלשום הושגה הסכמה עם האופוזיציה להקמת ממשלת אחדות חדשה, שתאשר את הסכם החילוץ האירופי. מלשכתו של נשיא יוון, קרולוס פפוליאס, נמסר כי השיחות יחודשו מחר.

פפוליאוס תיווך בשיחות בין שלוש המפלגות הצפויות להצטרף לממשלת האחדות החדשה: מפלגת השמאל-מרכז "פאסוק", מפלגת הימין-מרכז "דמוקרטיה חדשה", והמפלגה הלאומית "לאוס".לפי הבי-בי-סי, האחרונה החליטה לפרוש מהשיחות, מה שהוביל למבוי סתום.

מוקדם יותר נפגשו ראש ממשלת יוון היוצא, יורגוס פפנדריאו, והנשיא פפוליאוס. על פי דיווחים, פפנדריאו היה אמור למסור לנשיא את התפטרותו הרשמית, אך הדבר נדחה עקב הפיצוץ בשיחות.

ונשיא יוון ופפנדריאו, בפגישתםצילום: רויטרס

בצהריים נשא פפנדריאו נאום פרידה לאומה, בו הבטיח שיוון תישאר בגוש היורו ושהסכם ההצלה של האיחוד האירופי ייצא לפועל. בנאומו אמר פפנדריאו: "בחודשים הקרובים נעשה כל מה שנדרש, לא רק כדי להישאר בגוש היורו אלא גם לנצל את הרווחים של הסכם ההצלה של האיחוד האירופי". הוא אמר שהממשלה החדשה תתמודד עם העלמות מס ופעולותיה בנוגע למימון ציבורי יהיו שקופות יותר.

בקשר לראש הממשלה החדש של יוון אמר פפנדריאו: "זה ברור שבשביל להשיג הסכם היסטורי, נצטרך למצוא אדם שכל אחד תומך בו. אני מאמין שהבחירה בו היא חשובה מאוד. התפקיד שלי לעולם לא יהווה מכשול לאחדות האומה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ