פעילי המחאה בלונדון השתלטו על בניין בנק נטוש

המפגינים נכנסו לכמה בניינים השייכים לבנק UBS - בנק גלובלי גדול. הם דרשו מיד זכויות בעלות בתור פולשים ואף פרסמו הודעה משפטית ברוח זו

פיטר ווקר ופול אוון, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיטר ווקר ופול אוון, גרדיאן

פעילים מתנועת "לכבוש את לונדון" שינו בפתאומיות את שיטות הפעולה שלהם, לאחר חודש של מחאות אוהלים, והשתלטו על מתחם משרדים ריק השייך לבנק גלובלי גדול. שלשום, בשעות הבוקר המוקדמות, נכנסו מפגינים לכמה בניינים, השייכים לבנק UBS. בניינים אלה עמדו ריקים במשך שנים, והמפגינים תבעו מיד זכויות בעלות בתור פולשים (squatters), ואף פרסמו הודעה משפטית ברוח זו.

עד לשעות הצהריים היו בתוך הבניינים כמה עשרות אנשים שניקו מקומות שנפגעו מרטיבות, פינו קירות גבס שקרסו ותלו מהחלונות שלטים ענקיים שחלקם כוונו נגד UBS, שמשרדיו הראשיים בלונדון מצויים מעבר לכביש. בבניינים, ששמם הוסב על ידי המפגינים ל"בנק הרעיונות", תיערך בימים הקרובים ועידת הפתיחה הרשמית של תנועות "לכבוש את..." מכל רחבי בריטניה. פעולתם זו של המפגינים מוכיחה ביטחון גובר של תנועת המחאה הבריטית, שהופיעה בעקבות גל המחאות הבינלאומי נגד התנהגותה של המערכת הפיננסית הגלובלית.

בנוסף, שלשום נעצרו כ-200 מפגינים מתנועת "לכבוש את וול סטריט" שבניו יורק, לאחר עימותים אלימים עם המשטרה. כאלף מפגינים משולהבים התנגשו עם מאות שוטרים בעת שניסו לצור על מבואות וול סטריט ולהפריע לגישה לבניין בורסת ניירות הערך. צעירים וצעירות שצעדו בחוד ההפגנה נדחפו אחורה בכוח על ידי שוטרים, שהניפו אלות והשליכו מפגינים ארצה. המפגינים ניסו לחסום את הכניסה לתחנות הרכבת התחתית באזור וול סטריט. על פי דיווחים, השתמשה המשטרה ב"תותחי קול" לפיזור המפגינים. כמאתיים מפגינים שניסו לסלק בכוח גדרות ברזל שהשוטרים הציבו מסביב לאזור, נעצרו ונכלאו בתחנות משטרה הסמוכות לאזור וול סטריט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ