ספינה איראנית מסתורית מטרידה את הצי ההודי

מזה כחודש עוגנת ספינת מסע ועליה אנשים חמושים מדרום להודו. פניות רשמיות בבקשה לפנותה נתקלו עד כה בסירוב איראני

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו רויטרס
רויטרס

הצי ההודי דיווח היום (חמישי) כי הוא עוקב אחר ספינת מטען איראנית העוגנת בסביבת איי לקשדוויפ, שמדרום להודו. על פי הדיווח, הספינה עוגנת במקום כבר חודש ימים ללא כל הסבר ועל סיפונה נמצאים אנשים חמושים. מבחינתם של ההודים מדובר באיום ביטחוני.

מדובר בספינה בשם אססא והיא בבעלות חברת הספנות האיראנית. על החברה מוטלות סנקציות מצד האיחוד האירופי וארצות הברית. "כלי השיט עדיין נמצא שם והצי דיווח על כך, ועל הימצאותם של אנשים חמושים על הסיפון לגורמים הרלוונטיים במדינה", אמר דובר הצי ההודי.

הרשויות ההודיות הגישו כבר שתי תלונות רשמיות לאיראן בהן ביקשו כי הספינה תעזוב את האזור, אולם האיראנים מסרבים להזיז את הספינה וטוענים כי עגינת הספינה אינה מפרה שום חוק בינלאומי, כיוון שהאזור הזה הוא אומנם אזור סחר הודי אך התנועה בו חופשית.

הספינה האיראניתצילום: Rogério Cordeiro

ה"טיימס" ההודי מדווח כי האיראנים טענו בפני בכירים הודים כי הספינה מנטרת פעילות של פיראטים באזור, אולם ההודים התקשו לקבל את ההסבר הזה שכן לטענתם הם בעצמם דאגו לנקות את הזירה הימית הזו משודדי ים.

דאגתו של הצי ההודי אינה רק בשל העובדה שהאיראנים לא עושים דבר, אלא גם מהעובדה שעל פי הדיווחים שלהם זרם בלתי נפסק של כלי שיט קטנים יותר מגיע כל העת לספינה ומעלה על "ספינת האם" מלחים נוספים, ציוד ומאספקה, במה שנראה כמו הכנה לשהייה ארוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ