דומיניק שטראוס-קאהן: "יחסי המין היו מטופשים"

לה מונד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לה מונד

רויטרס

פאריס. בספר ביוגרפי חדש על דומיניק שטראוס-קאהן, שנאשם בחודש מאי בניסיון אונס של חדרנית מלון בניו יורק, אומר הפוליטיקאי הצרפתי הבכיר שיחסי המין שקיים עמה "נעשו בהסכמה, אבל היו מטופשים". ספרו של מישל טאובמן, enquete-Affaires DSK La contre ("פרשיות דס"ק, תחקיר נגד") שיצא אתמול לאור בצרפת, מביא בפעם הראשונה את גרסתו המפורטת של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, לאירועים שהתרחשו בחדר המלון סופיטל, ושעלו לו בדיעבד במשרתו ובמועמדותו לנשיאות צרפת.

לדברי שטראוס-קאהן, בניגוד לטענות החדרנית, נפיטאסו דיאלו, היא לא היתה כלל נבוכה כשנכנסה לחדרו וראתה אותו יוצא עירום מהמקלחת, להפך: היא התבוננה בגופו ופסעה לאט אל הדלת, ועל כן פירש את התנהגותה כהזמנה. עורכי דינה של דיאלו הגיבו מיד לפרסומים וכינו אותם "הזויים".

הפרשה, ששינתה את גורל מערכת הבחירות לנשיאות צרפת, החלה ב-14 במאי עם מעצרו של שטראוס-קאהן בניו יורק, באשמה שניסה לאנוס את דיאלו; האישומים נגדו בוטלו כעבור ארבעה חודשים שבהם שהה במעצר בית מנהטן, בעקבות התערערות אמינות המתלוננת, והוא שב לצרפת; אבל גם שם חיכו לו שערוריות מין, בראשן פרשת ניסיון אונס, שלא התגבש לכלל כתב אישום בשל התיישנות, וקבלת שירותי זנות במלון קרלטון בעיר ליל שבצפון המדינה.

"שום דבר לא היה קורה לולא קיימתי יחסים מוסכמים אבל מטופשים אלה עם דיאלו", אמר שטראוס-קאהן בשיחה עם טאובמן. "ביום ההוא פתחתי את הדלת לכל שאר הפרשיות", הוסיף. בתשובה לשאלת המחבר, מה השתנה בחייו בששת החודשים האחרונים, אמר: "יכולתי להיות בדרכי לנשיאות צרפת, ועכשיו אני כבר לא, זה הכול".

בספר מתייחס שטראוס-קאהן גם ל"חיי המין המתירניים" שלו, ומציין שהם אינם חריגים בחוגי העסקים והפוליטיקה, ושבשום מקרה לא עבר על החוק. הוא גם מדבר על פרשת קרלטון, ומלין על כך שבתקשורת קשרו את שמו לזנות: "זה בלתי נסבל. השתתפתי במסיבות מין, זה נכון, אבל לרוב מי שבאו אליהן לא היו זונות", אמר וציין שהוא בוחל בזנות וסרסרות. "אבל זה נגמר, החלטתי לשים קץ לכל זה", הכריז.

טאובמן תומך בספרו בתיאורית הקונספירציה שעלתה באחרונה בתקשורת בארה"ב, ובהערכה שדיאלו היתה שותפה בעניין ואף העלימה את מכשיר הבלקברי שאבד לו באותו בוקר.

בסוף השבוע פרסם העיתונאי האמריקאי אדוארד ג'יי אפסטין תחקיר בפרשת דיאלו

בכתב העת "ניו יורק רוויו אוף בוקס", שבו טען ששטראוס-קאהן נפל במלכודת שנטמנה לו, כדי לחסל את סיכויו להתמודד לנשיאות צרפת באביב הקרוב נגד ניקולא סרקוזי. בתחקירו "מה באמת קרה לדומיניק שטראוס-קאהן", תוהה אפסטין ביו היתר כיצד הגיעו הודעות הבלקברי האישיות של שטראוס-קאהן למרכז המפלגת השלטון, ומאשים את הנהלתו הצרפתית של המלון במעורבות בקשר.

כתבות מומלצות

אפרת גוש בחדשות סוף השבוע של ערוץ 12

אפרת גוש דיברה באומץ, אבל לא באמת נחשפה

שער שכם, אתמול

האזרחים הערבים לא רוצים להבעיר את השטח, אבל הם לא מנותקים

עמודי הזיכרון של גן הבנים בפארק הירקון

דווקא על מכשיר הריצה בחדר הכושר מול "הלהקה", משהו נסדק בי

סגל. לכל מי שאפשרו את שידור הסקר יש חלק בהסתה

השאלה שהוצגה בסקר אולפן שישי היא הסתה. הפאנל שתק בנימוס

"דברים מוזרים", העונה הרביעית. בלי העומק הפסיכולוגי

היא חזרה לנטפליקס פחות מקסימה ומרגשת, יותר מחרידה ואכזרית

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

האחים אמיר (מימין) ואיציק דיין

תעלומת עורך הדין – והעד המרכזי שמת לפני שהספיק להעיד בפרשת האחים דיין

תל אביב

"אנשים רואים בורסות אדומות ומחירי דירות משוגעים – והם עוצרים"

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה - ותבחר צבע": כך נקבע מחיר הרכב שלכם

 יובל רפיח

2,300 שקל, כולל חשבונות: השכונה שהצעירים עוד לא גילו

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

"הן ביקשו: 'תגרום לתרופה לעבוד על קופים, גם אם תקלקל מעט לבני אדם"