מיכאלי לא לבד |

מכות, עשן וביצים בפרלמנטים בעולם

הנבחרים האיטלקים חנקו זה את זה, ביצים פגעו ביו"ר הפרלמנט האוקראיני, ומאות מחוקקים דרום קוריאנים יצאו מכלל שליטה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו), ששפכה היום כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה, לא המציאה את הגלגל. לא מעט פעמים בשנים האחרונות, ובעשרות בתי מחוקקים בכל רחבי העולם, הורידו הנבחרים המכובדים את הכפפות והחליפו מהלומות עם חבריהם למשכן. בוויקיפדיה באנגלית אפילו יש ערך על התופעה.

באיטליה, למשל, מהומות אלימות פרצו בבית המחוקקים ב-26 באוקטובר 2011, בשל פגיעה בדבר הכי חשוב ללבו של הגבר: אשתו. הפרלמנט האיטלקי דן באותו יום ברפורמות כלכליות נוקשות, שאחת מהן קראה להעלות את גיל הפרישה לנשים. חבר אחת ממפלגות האופוזיציה, שהתנגדה לרפורמה, הופיע כמה ימים קודם לכן בטלוויזיה והעיר בסרקזם כי אשתו של מנהיג אחת ממפלגות הקואליציה, אומברטו בוסי, פרשה לגמלאות כבר בגיל 39.

בסרטון למטה: אלימות בפרלמנטים ברחבי העולם

חשבתם שמפלגתו של בוסי - "הליגה הצפונית" - נשארה אדישה לפגישה בכבוד האשה של מנהיגם? הצחקתם אותם. לפחות שני חברי המפלגה החליפו מהלומות קשות עם חברי מפלגת האופוזיציה, ושני ניצים אף תפסו זה בצווארו של זה. עשרות מחברי הפרלמנט שעטו לכיוונם בניסיון לעצור את האלימות, וישיבת הפרלמנט הופסקה לכמה דקות.

המכות בפרלמנט האיטלקי

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ומארץ המגף ישירות לאוקראינה: במהלך דיון בפרלמנט בחודש אפריל 2010, על הארכת הסכם החכירה של בסיס הצי הרוסי בנמל הים השחור,מחוקקים מטעם האופוזיציה השליכו ביצים ופצצות עשן בבניין הפרלמנט, בעת שהמליאה אישרה את הארכת הסכם החכירה של הבסיס הרוסי בחצי האי קרים עד 2042.

בסרטון למטה: המהומות בפרלמנט האוקראיני

יו"ר הפרלמנט, ולדימיר ליטווין, נאלץ להסתתר מתחת למטריה בשל הביצים שנזרקו לעברו. האנדרלמוסיה באולם הביא רבים מחברי הפרלמנט לקטטות אלימות. עם זאת, המהומה ששררה בבניין לא הצליחה למנוע את ההצבעה, והנשיא ויקטור ינוקוביץ' הצליח לאשר הארכה בת 25 שנים של ההסכם, בתמורה להנחות באספקת גז מרוסיה.

וגם חברי הפלרמנט של דרום קוריאה לא עמדו בפרץ: קטטה פרצה בפרלמנט בסיאול בחודש יולי 2009, כאשר עימות על רפורמה בתקשורת הסלים לכדי חילופי חבטות בין מאות המחוקקים הזועמים.

בסרטון למטה: המהומות בפרלמנט הדרום קוריאני

חברי פרלמנט ממפלגת השלטון תפסו את דוכן יושב הראש, בניסיון להעביר במהירות שורה של חוקים, שנועדו להקל את ההגבלות על בעלות על רשתות הטלוויזיה. מפלגות האופוזיציה הגיבו בערימת רהיטים מול הכניסות לאולם, כדי למנוע את כניסתם של חברי מפלגת השלטון. תוך זמן קצר פרצה מהומה והצירים החלו להכות ולקלל זה את זה. לפחות אשה אחת פונתה לבית החולים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

א"ב יהושע בביתו בגבעתיים

"בסוף נחבק את מנסור עבאס וחבריו, אבל לא אזכה לראות את זה"

מדור טיסות 
וובה דיאצ'נקו
אירינה טיפוגרף
צילום: תומר אפלבאום 
נתב"ג
נמל התעופה בן גוריון
שדה תעופה

שכנה צברית הביאה לי עיתון ואמרה: "תסתכלי, דרושים". ככה התקבלתי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ