אהבת השיפוצים של ג'קלין קנדי

זמן קצר לאחר שנחשפה עוד פרשת אהבים של ג'ון קנדי, מפרסמת הספריה על שמו מסמכים אישיים המעידים על "תשומת לבה" של רעייתו לפרטים הקטנים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו רויטרס
רויטרס

ספריית הנשיא קנדי בארצות הברית פרסמה אתמול (שני) מסמכים אישיים של ג'קלין קנדי, אשתו של ג'ון פיצג'רלד קנדי. המסמכים מספקים הצצה אל שגרת יומה של הגברת הראשונה המפורסמת בעולם במהלך שנות כהונתו של בעלה. המסמכים מפורסמים שבוע לאחר יציאתו לאור של ספר החושף פרשת אוהבים של הנשיא עם צעירה בת 19.

המסמכים שפורסמו עוסקים ברצונותיה של ג'קי לשפץ את החדרים בבית הלבן וכן מסמך בו היא מתקנת תסריט שנשלח על ידי רשת סי.בי.אס, לקראת צילומים של משפחת קנדי. "המסמכים מציגים את תשומת הלב שלה לכל פרט, את הידע הנרחב שלה באמנות, היסטוריה, אסתטיקה ודיפלומטיה", אמר טום פוטנם, מנהל ספריית קנדי. "היא הייתה בנאדם 'שמבין עניין'", אמר, "וזה ניכר במסמכים הללו".

קטע מסרט הטלוויזיה של רשת סי.ביאס עם משפחת קנדי בבית הלבן, 1962

לדברי פוטנם, למרות שהיתה רק בת 31 כאשר נכנסה לבית הלבן, קנדי ניסתה לקדם את ההישגים האמריקאים בתחום האמנות והתרבות, במקביל להישגים הצבאיים והמסחריים של ארצות הברית. בין שאר המסמכים האישיים, שנתרמו לספריה על ידי קרולין קנדי וג'ון קנדי הבן, גם פרטים על נסיעותיה מחוץ לארצות הברית, ארוחות רשמיות שערכה ואסופה של קטעי עיתונות.

לחצו להגדלה - טיוטת התסריט עם התיקונים בכתב ידה של ג'קלין קנדי

פרסום המסמכים מגיע שבוע לאחר שמימי אלפורד, פרסמה ספר בוא היא מתארת רומן שניהלה עם הנשיא קנדי בהיותה בת 19. אלפורד, שהייתה מתמחה בבית הלבן, לא רק חשפה פרטים על היחסים האינטימיים בינה ובין הנשיא, אלא גם טוענת שקנדי ביקש ממנה "לבצע מעשים מגונים עם אחיו הצעיר".

הספר, "היה היה סוד: הרומן שלי עם הנשיא ג'ון קנדי", מגולל רומן בן 18 חודשים בין אלפורד לנשיא. הרומן הגיע אל קיצו בשנת 1963, כאשר קנדי נרצח. אלפורד כותבת בספרה כי מספר ימים לאחר שהתקבלה לעבודה באגף הדוברות של הבית הלבן, הוזמנה על ידי הנשיא לשחייה של אחר הצהריים, ובהמשך אותו היום החל הרומן בינה לבין הנשיא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ