ניו יורק טיימס
כריסטופר קלרי

ארגון זכויות האדם "Human Rights Watch" קורא לוועד האולימפי הבינלאומי לנקוט קו תקיף כלפי סעודיה, אם זו תמנע השתתפות ספורטאיות באולימפיאדת לונדון שתתקיים הקיץ. בדו"ח שפרסם הארגון בניו-יורק, הוא מאשים את סעודיה באפליה שיטתית נגד נשים באמצעות מניעת שיעורי חינוך גופני או הקמת מועדוני ספורט. הוועד האולימפי הסעודי נדרש, כך על פי הדו"ח, לאפשר לנשים להתחרות ולא - יש למנוע את השתתפות המשלחת הסעודית באולימפיאדת 2012.

"הוועד האולימפי הבינלאומי צריך לייחס חשיבות גדולה לכך שסעודיה היא נקודת קיצון בקהילת הספורט, ושהשתתפותה במשחקים האולימפיים בלונדון תהיה בגדר תעודת עניות", אומר כריסטוף ווילק, מחברו העיקרי של הדו"ח. לדבריו, פרט לסעודיה קיימות עוד שתי מדינות - קטאר וברוניי - שטרם שלחו ספורטאית למשחקים האולימפיים, אולם בשתיהן לא קיים "איסור אפקטיבי" על נשים להתחרות ברמה הלאומית.

לדברי ווילק, בניגוד לסעודיה, קטאר דווקא שלחה בעבר ספורטאיות למשחקים אזוריים או לתחרויות בינלאומיות ואף התחייבה, במסגרת מועמדותה לאירוח אולימפיאדת 2020, לשלוח נשים ללונדון. במקרה של ברוניי, נסיכות קטנה בדרום-מזרח אסיה, מדובר במדינה המתקשה להרכיב משלחת אולימפית באופן כללי.

שרה קורשי, אתלטית מוסלמית אמריקאית במסיבת העיתונאים של ארגון זכויות האדם, השבועצילום: אי-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ב-2010 התירה סעודיה לרוכבת הסוסים דלמה רושדי מלחאס להשתתף במשחקים האולימפיים לצעירים. מלחאס, שזכתה במדליית הארד, היתה לאשה הראשונה שמייצגת בתחרות בינלאומית כלשהי את הממלכה האיסלאמית. לקראת אולימפיאדת לונדון היא לא נכללה בסגל הסעודי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ