סרטון של מתנגדי המשטר לועג לצביעות של רעיית הנשיא אסד

סרטון שבו מגנה רעייתו של בשאר אסד את הפצצות ישראל בעזה במבצע עופרת יצוקה, שונה כך שייראה כאילו היא מגנה את הדיכוי האלים בסוריה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סרטון של ראיון שבו מגנה אסמה אל-אסד, רעייתו של נשיא סוריה, את הפצצות ישראל בעזה במבצע עופרת יצוקה, שונה כך שייראה כאילו היא מגנה את הדיכוי האלים בסוריה.

הסרטון הערוך, שבו מוצג הראיון שהעניקה אסד לסי-אן-אן ב-2009, משלב דברים זועמים שאמרה אסמה ("ההתקפה הברברית על אזרחים חפים מפשע היא איומה"; "אנחנו במאה ה-21, איפה בעולם יכול לקרות דבר כזה?") עם צילומי וידיאו המתעדים את הפצצות צבא סוריה בחומס, העיר שממנה באה משפחתה של אסמה.

לא ברור מי יצר את הסרטון, אולם הוא הועלה ליוטיוב בשבוע שעבר על ידי בלוגר שהעלה בינואר סרטון המתעד את המחאה בדמשק.

סרטון הביקורת על אסמה אסד

השתיקה של אסמה אסד בעניין הזוועות שמבצעים כוחות הביטחון של בעלה מעסיקה את התקשורת בעולם וגם בבריטניה, שם אסמה נולדה וגדלה. באוקטובר דיווח האינדיפנדנט הבריטי כי הגברת אסד לא נראתה מוטרדת לשמע תיאורים של המתרחש במדינה, ששמעה מעובדי סיוע שנפגשו אתה. "סיפרנו לה על הרג המפגינים", אמר אחד מהם לעיתון, "אך היא לא הגיבה. כאילו סיפרתי סיפור שגרתי על משהו שקורה כל יום". לפני חמישה שבועות כתב של הטיימס הלונדוני אף שאל: "האם הנסיכה דיאנה של סוריה נהפכה למארי אנטואנט שלה?".

אסד לא הופיעה בציבור חודשים רבים, אך בינואר הופיעה בעצרת תמיכה בבעלה בדמשק. השבוע שודרו בטלוויזיה הממלכתית תמונות שלה מחייכת וצוחקת לצד בשאר, כשהצביעו במשאל עם שערך בנוגע לחוקה החדשה במדינה. בשבוע שעבר דווח כי אשתו של עבדאללה מלך ירדן שוחחה בטלפון עם אסד על המצב בסוריה. לפי הדיווח, אסד טענה כי המצב במדינה יציב, אך הביעה דאגה מכך שירדן עלולה להיות המדינה הבאה בתור בגל "האביב הערבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ