עופר אדרת
עופר אדרת

לקוראי בילד הגרמני, היומון הנפוץ ביותר באירופה ואחד העיתונים הנמכרים ביותר בעולם, ציפתה ביום שישי הפתעה של פעם בשלושה עשורים. הכותרת הראשית של הצהובון בישרה על החלטה מהפכנית שהתקבלה יום לפני כן בישיבת המערכת. השינוי נגע לאחד המדורים הפופולריים ביותר בעיתון, שהתנוסס בגאון בעמוד הראשון שלו כמעט מדי יום ב-28 השנים האחרונות.

"בילד מסיר את 'נערת העמוד הראשון'", נכתב בכותרת הראשית, באותיות שחורות ענקיות. מתחת לכותרת, כיאה לבילד, מופיעה בגדול תמונה של בחורה בלונדינית עירומה אוחזת בשדיה הזקורים. "אני האחרונה", הסבירה כותרת המשנה.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

עבור בילד, עיתון שמגיע ל-12 מיליון קוראים מדי יום, מדובר בהחלטה לא פחות מדרמטית. מאז 1984 עיטרה את העמוד הראשון של העיתון צעירה עירומה. תחילה על בסיס מזדמן ומאמצע שנות ה-90 מדי יום ביומו. מעל 5,000 נערות כאלה הספיקו להיחשף בבילד.

בכתבה הראשית הוסבר כי "ההחלטה להוציא מהעמוד הראשון את התמונה התקבלה ביום האשה הבינלאומי". את ההחלטה קיבלו גברים בלבד, שכן ביום האשה קיבלו 300 הנשים במערכת העיתון חופש - והעיתון נערך כולו בידי גברים.

"ברור ש'בילד' ימשיך להיות סקסי גם בעתיד, אבל בצורה מודרנית יותר... כמו שהרבה נשים קיוו תמיד", כתב העיתון. לטובת הקוראים המסורים, דאגה המערכת להבהיר שהבחורות העירומות ימשיכו לככב בעיתון, אך מעתה ואילך בעמודיו הפנימיים בלבד.

ההחלטה להוריד לנצח את נערת העמוד הראשון עוררה הדים רבים בגרמניה, גם בקרב עיתונים מתחרים. זידדויטשה צייטונג, מהחשובים בעיתוני גרמניה ובמובנים רבים האנטיתזה המוחלטת לבילד, בירך על ההחלטה, אך מתח ביקורת נשכנית על שרק כעת, ב-2012, הבינו בבילד שהזמנים השתנו. את הכבוד להיות נערת העמוד הראשון האחרונה קיבלה ביום שישי בחורה בשם אווה מפולין. 28 שנים לפניה היתה זאת אוולין מאוסטריה, "מיס וינה", שזכתה להיות הנערה הראשונה בסדרה. היום היא כבר בת 51. אחרי ההופעה ההיסטורית - בעירום מלא, אך בשחור-לבן - בעמוד הראשון של בילד, היא הספיקה לעטר גם את פלייבוי. הגרמנים, שהתחילו עם אוסטריה, סיימו בפולין. מי שירצה, יוכל לראות לומר שההיסטוריה חוזרת על עצמה. אחרים יצטרכו לחפש את הבחורות העירומות שלהם במקום אחר.

כתבות מומלצות

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

נאסים שומאן בביתו, השבוע. הוא וחברו לא נטלו חלק פעיל בהפגנה, רק הלכו על הכביש

שני סטודנטים הלכו להם, ולפתע חיילים המטירו עליהם אש כבדה

תגובות

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?