אימון באיראן וגיוס פעילים |

כך פעלה רשת הטרור האזרית

המשרד לביטחון לאומי האזרי חשף כי חלק מ-22 העצורים, שתכננו לפגוע במטרות ישראליות, גויסו על ידי משמרות המהפכה וזכו לתשלום בדולרים

אלי שווידלר-צרובה
אלי שווידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי שווידלר-צרובה
אלי שווידלר

המשרד לביטחון לאומי של אזרבייג'אן הודיע היום (רביעי) על נטרול "ארגון פשע" ומעצר 22 מחבריה באשמת בגידה, רכישה ואחזקה בלתי חוקית של כלי נשק ואמצעי לחימה. על פי החשד, האמצעים אשר נועדו לפגוע בנציגויות זרות ואזרחים זרים - בהם שגרירות ישראל בבאקו, משרדי הסכנות היהודית והנציגים הרשמיים שלהם.

מנהל המשרד לקשרי חברה במשרד לביטחון לאומי, אריף בבאייב, הודיע על מעצר הקבוצה שעסקה בריגול לטובת איראן והיתה ב"קשר נפשע" עם שירותי הביון האיראניים - בעיקר, עם SEPAH (משמרות המהפכה האיסלאמית) ואשר חברי החוליה גויסו על ידם. לדברי בבאייב, חברי החוליה עסקו בריגול ואספו חומרים שהיו אמורים לפגוע בביטחון הלאומי של אזרבייג'אן וגם שימשו כמקשרים עם משמרות המהפכה.

אחד העצורים, ניאזי קרימוב, גויס במהלך ביקור בעיר משהאד (איראן) על ידי נציג משמרות המהפכה, אכבר פקראבש. קרימוב ניסה לאתר בין אזרחי אזרבייג'אן אנשים שהיו מוכנים לבצע פיגוע נגד שגרירויות ישראל, ארה"ב ומדינות המערב ונציגיהם וגם סייע להכינם למשימה, תמורת בצע כסף.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

המגויסים עברו הכנה במחנות צבאיים שליד טהראן וליד העיר קראדז', קיבלו הוראות לביצוע פיגועים וקיבלו סכומי כסף גדולים במטבע אמריקאי. על מנת לא לעורר חשד לגיחות התכופות לאיראן, חברי החוליה טסו לשם דרך מוסקווה או סוריה.

מלבד השגרירויות, הם עקבו בבאקו אחרי משרדי הסוכנות היהודית וארגונים יהודים אחרים, וכך גם אחרי מסעדת "אמריקן פסט-פוד", משרדים של "BP-אזרבייקאן" ומטרות אחרות, כשכל החומר היה מועבר לאיראן. חברי החולייה קיבלו לידיהם נשק רב וחומרי נפץ באיכות גבוהה. אמצעי הלחימה נתפסו במהלך פשיטת כוחות הביטחון האזריים.

אתמול פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע בה הוא קורא לישראלים להימנע מנסיעות וביקורים בטורקיה. מהמטה נמסר כי בידי ישראל מידע לפיו בכוונת גורמי טרור לבצע פיגוע נגד יעדים ישראליים או יהודיים בטורקיה בימים הקרובים. לטענת המטה ללוחמה בטרור, מאחורי הניסיונות עומדים גורמים איראנים.

"אנחנו נמצאים בעיצומה של סדרת ניסיונות פיגוע מצד גורמים איראנים נגד מטרות ישראליות", הדגישו. במטה ללוחמה בטרור מעריכים כי משמרות המהפכה האיראנים ממשיכים לנסות ולאתר יעדים ישראלים ויהודים נוספים ברחבי העולם. במיוחד מנסים האיראנים לאתר מקומות עם ריכוזי אנשי עסקים ישראלים בחו"ל ובכירים בקהילות יהודיות. "יש החמרה במדרג האיום מצד האיראנים", אמרו במטה ללוחמה בטרור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ