לוגו רויטרס
רויטרס

משטרת קליפורניה חוקרת חשד לרצח שנאה של אשה עיראקית, שמתה אמש (שבת) לאחר שהותקפה בביתה בסן דייגו בשבוע שעבר. שאימה אל-עוואדי, בת 32, נמצאה ביום רביעי שעבר מחוסרת הכרה בסלון ביתה, כשלידה פתק בו נכתב "שובי לארצך, את טרוריסטית".

דובר משטרת העיירה אל קאז'ון שבסן דייגו, סגן מארק קויט, אמר הבוקר (ראשון) שהמשטרה בודקת את כל כיווני החקירה, בין היתר את האפשרות של פשע שנאה.

אל-עוואדי הובהלה לבית החולים בעיר ביום רביעי במצב קשה, אחרי שבתה בת ה-17 מצאה אותה מחוסרת הכרה. לאחר ניסיונות כושלים לייצב את מצבה, הרופאים ניתקו אותה אתמול ממכונות ההנשמה.

קרובי משפחתה של אל-עוואדי סיפרו כי הם קיבלו בעבר מכתב איום שקרא להם לחזור לעיראק, אך הם לא התייחסו אליו ברצינות. לטענתם, הפתק שנמצא לידה הזכיר את המכתב שנמצא מחוץ לביתם בחודש האחרון. בעלה של אל-עוואדי הוא עובד קבלן בצבא האמריקאי. בעל הבית של המשפחה אמר שהם עברו לבית בסן דייגו ממישיגן לפני כמה שבועות.

שאימה אל-עוואדי

הרצח בקליפורניה התרחש בסמיכות לאירוע בו ירה החייל האמריקאי, רוברט ביילס, למוות ב-17 אזרחים אפגנים, לאחר שיצא מבסיס צבאי בדרום המדינה ופתח באש לעבר שלושה בתים סמוכים למוצב. חלק מהנרצחים היו נשים וילדים והאירוע עורר סערה, כמו מקרים דומים בהם חיילים אמריקאים התעללו, רצחו וביזו אזרחים ולוחמים במדינות בהם הם מוצבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ