דומיניק שטראוס-קאהן תובע את החדרנית מניו יורק

לפי כתב התביעה שהוגש השבוע בניו יורק, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר טען שדיאלו פגעה קשות בשמו הטוב ב"האשמה הכוזבת שלה"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי-פי

דומיניק שטראוס-קאהן הגיש השבוע תביעה משפטית נגד החדרנית במלון הניו יורקי שהאשימה אותו בתקיפה מינית, בטענה שפגעה קשות בשמו הטוב ב"האשמה הכוזבת שלה", כדבריו.

שטראוס-קאהן, 63, שהיה בעבר ראש קרן המטבע הבינלאומית, ציין במסמכים שהוגשו שלשום בית המשפט כי נפיסאטו דיאלו האשימה אותו ב"האשמה כוזבת זדונית ומרושעת", בטענתה שאנס אותה לפני שנה כשבאה לסוויטה שבה התאכסן כדי לנקות אותה.

שטראוס-קאהן, שהוא נשוי, אומר כי מה שקרה בינו לבין החדרנית נעשה בהסכמה והוא מכחיש שפעל באלימות.התיק נגדו בוטל לאחר שהתביעה איבדה את האמון באמינותה של דיאלו, ולאחר מכן היא הגישה נגדו תביעה אזרחית, בה האשימה אותו בתקיפה מינית.

דומיניק שטראוס-קאהן בראיון לטלוויזיה הצרפתית, הערב

בתחילת החודש דחה שופט את טענתו של שטראוס-קאהן שהוא נהנה מחסינות דיפלומטית. פרקליטיה של דיאלו, קנת תומפסון ודאגלס ויגדור, אמרו כי התביעה הנגדית היא "תכסיס נואש".

דיאלו ילידת גינאה, שהיא כעת בת 33, טענה ששטראוס-קאהן רדף אחריה, ניסה להוריד בכוח את הגרבונים שלה ואילץ אותה לבצע בו מין אוראלי.

לאחר שהוגשה נגדו התלונה הראשונית, שטראוס-קאהן נעצר, התפטר מקרן המטבע הבינלאומית, הוחזק מספר ימים בכלא ולאחר מכן שלושה חודשים במעצר בית בניו יורק. בסופו של דבר, התביעה ביטלה את התיק הפלילי נגדו בטענה שדיאלו שיקרה על אודות הרקע שלה ושינתה את גרסתה לאחר שיצאה מחדרו של שטראוס-קאהן.

ה"ניו יורק פוסט" היה הראשון שדיווח על תביעת-הנגד של שטראוס-קאהן.עורכי דינה של דיאלו אמרו כי תביעת הדיבה של שטראוס-קאהן היא דוגמה ל"התנהגות הנובעת משנאת נשים" מצד גבר, שנחקר בהקשר למעורבות ברשת זנױת בצרפת.

החל מהשבוע שעבר נפתחה בצרפת חקירה גם בהאשמות ששטראוס-קאהן היה מעורב ב-2010 באונס במהלך מסיבת מין במלון בוושינגטון. עיתונאית וסופרת צרפתיה האשימה אותו בנפרד בשנה שעברה שניסה לאנוס אותה כשראיינה אותו ב-2003, האשמה שלדברי התביעה חל עליה חוק התיישנות. שטראוס-קאהן מכחיש את כל ההאשמות נגדו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ