עכבר העיר קנה את הכפר

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו גרדיאן
גרדיאן

הכפר קורבפי, במרחק של כ-30 ק"מ מלימוז' שבמרכז צרפת, ננטש ב-2008. זה היה כפר שאיש לא רצה בו. מקום עזוב המשקיף לעבר נוף פתוח מגובה של כ-557 מטרים. בכפר פזורים 21 בניינים, בהם הריסות טירה מהמאה ה-13, כנסייה, בריכת שחייה, מגרשי טניס שהעשב צמח בהם פרא ואורוות מטות ליפול.

באחרונה הוצע הכפר למכירה פומבית, ונרכש על ידי הצלם האמריקאי-דרום קוריאני אהאי, שלא נכח באולם המכירות, אולם הסכים טלפונית להצעת בא-כוחו, לשלם בעבורו 520 אלף אירו. מדובר במחיר גבוה ב-200 אלף אירו מהמחיר ההתחלתי שנדרש. ערוץ הטלוויזיה פראנס 24 דיווח כי ארבע דקות לאחר תחילת המכירה הפומבית זינק המחיר מ-330 אלף אירו (המחיר ההתחלתי) ל-450 אלף.

פול ז'רארדן, עורך דין מטעם הבנק הצרפתי קרדי אגריקול, שקיבל לחזקתו את קורבפי לאחר שבעליו הקודמים פשט רגל, אמר כי במכירה השתתפו שני קונים פוטנציאלים אחרים, בלגי ואירי, שרצו להפוך את המקום לאתר צילומי תוכנית ריאליטי. שלושת הקונים לא נכחו באולם, והמכירה התבצעה בתיווך עורכי הדין שלהם.

כשקורבפי הוצע למכירה בפעם הראשונה, בפברואר השנה, איש לא הביע התעניינות ברכישתו. באותה התקופה, אמר ז'אן-פייר שאטו, המתגורר בקרבת מקום, לכתב "לה פיגארו", כי "זה שובר את הלב לראות את המקום הזה נטוש". לדבריו, עד לשנות ה-60 היתה בכפר אווירה מיוחדת, ונערכו בו חגיגות, מופעים ופסטיבלים.

שאטו סיפר כי תושבי הכפר, שרובם היו חקלאים, החלו לעזוב את המקום בשנות ה-70. בשנות ה-90, נעשה ניסיון להפוך את קורבפי לכפר נופש שבו יפעלו מלונות ומסעדות, אולם התוכנית היקרה ננטשה גם היא ב-2008. מאז אותה שנה נתון הכפר לחסדי כוחות הטבע, ולפי לה פיגארו, הפך יעד לבוזזים ובית למתנחלים.

אהאי, שחי בניו יורק, מצלם בעיקר נופים ואמור להציג את עבודותיו בחודש הבא במוזיאון הלובר בפאריס בתערוכה ששמה "מבעד לחלוני". התערוכה תיפתח ב-26 ביוני. אהאי לא אמר מה בכוונתו לעשות בכפר שרכש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ