אי-פי

נשיא ארה"ב ברק אובמה בירך אמש (רביעי) את מיט רומני על זכייתו במועמדות המפלגה הרפובליקאית בבחירות לנשיאות. "אני מחכה לנהל איתך דיון חשוב ובריא על עתידה של ארה"ב", אמר אובמה לרומני בשיחת טלפון.

לדברי מנהל הקמפיין של רומני, השיחה היתה קצרה ועניינית. רומני זכה שלשום (שלישי) בפריימריז בטקסס, ובכך הצליח להבטיח 1,144 צירים, מספר המינימום לצורך הבטחת מועמדות של מועמד. באופן מעשי, כבר חודשים שרומני היה המועמד היחיד לנשיאות, למרות שהדבר נהפך לרשמי רק הלילה: ניוט גינגריץ' וריק סנטורום פרשו מהמירוץ לפני חודשים, ורון פול הפסיק להשתתף באירועי הקמפיין.

רומני זכה בטקסס ב-70.9% מהקולות וברוב גדול מתוך 155 הצירים המוקצים באופן פרופורציונלי לפי שיעור התמיכה במועמד זה או אחר. מעתה ואילך, רומני בן ה-65 הוא כבר לא "המועמד המוביל לנשיאות" או "המועמד המוביל החלש", אלא המועמד הרפובליקאי היחיד- וגם המורמוני הראשון שהפך למועמד הרשמי של המפלגה לנשיאות.

תגובת הדמוקרטים לא איחרה לבוא: יו"ר הוועד הדמוקרטי הארצי, דבי ווסרמן-שולץ, אמרה בעקבות זכייתו כי "בנובמבר הקרוב, לאמריקאים תהיה בחירה ברורה בין הכלכלה שנועדה להחזיק מעמד לאורך זמן, או זו המתבססת על פרצות בחוק ועסקאות פיננסיות מסוכנות שמאיימות על הביטחון הכלכלי של מעמד הביניים. האמריקאים לא רוצים את המדיניות הכושלת הזו, והם לא יצביעו בסתיו למיט רומני".

גם יועצו הבכיר של אובמה, דיוויד אקסלרוד, כתב בתזכיר כי הפילוסופיה הכלכלית של רומני "לא עבדה בעבר ולא תעבוד בעתיד".

במרבית הסקרים שהתפרסמו באחרונה הכלכלה מסתמנת כנושא החשוב ביותר עבור מצביעים בבחירות שיתקיימו בנובמבר השנה. נוסף לכך, אחד האתגרים המרכזיים בעבור רומני ואובמה הוא לעורר התלהבות בקרב האזרחים, שמיואשים מהבטחות שווא לשיפור רמת החיים בארה"ב. 47% מהאמריקאים מאמינים שמצבו של הדור הבא יהיה גרוע יותר, ובקרב הורים לבני 18 ומעלה שיעור הפסימיים מטפס ל-62%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ