גברת ראשונה ועיתונאית

ואלרי טרירוויילר, זוגתו של נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, תמשיך לעבוד כעיתונאית בשבועון פארי מאץ', אולם לא תכתוב על ענייני פוליטיקה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

הגברת הראשונה של צרפת, ואלרי טרירוויילר, תמשיך לעבוד כעיתונאית בשבועון פארי מאץ', כך מדווח העיתון לה פיגארו. לדברי העיתון, המצטט מתוך בלוג שכתב רנו רוול, עורכו הראשי של השבועון ל'אקספרס, חידשה זוגתו של נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, את חוזה העבודה שלה עם פארי מאץ'. ההסכמה על כך הושגה בשבוע שעבר בינה לבין מנהל השבועון, שבו היא כותבת משנת 1989.

במשך 20 שנה, טרירוויילר, בת 46, שימשה כתבת שעסקה בפוליטיקה הצרפתית, ובאחרונה גם הגישה תוכנית פוליטית בטלוויזיה. בתחילת מסע הבחירות פנתה טרירוויילר לעסוק בתרבות, וטענה שבתחום זה אין ניגוד אינטרסים. עם זאת, היא זעמה כשדיוקנה הופיע על שער "פארי מאץ'" בכותרת "הנכס המקסים של הולנד".

במסגרת החוזה החדש בין טרירוויילר לשבועון הוסכם ששותפתו לחיים של נשיא צרפת לא תכתוב עוד בענייני פוליטיקה; היא תפרסם פעמיים בחודש כתבה בענייני תרבות במדור על שמה. ואולם לדברי רוול, ההחלטה להמשיך להעסיקה במערכת שבו עובד גם בעלה לשעבר, דני טרירוויילר, המשמש עורך בכיר, עלולה להוות בעיה, בשעה שהשבועון ידווח על ענייני אקטואליה הנוגעים לנשיא ולגברת הראשונה.

ואלרי טרירוויילר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ