הנסיך וויליאם חגג 30 וקיבל 10 מיליון ליש"ט

עם הגיעו לעשור הרביעי לחייו קיבל הנסיך מסבתו המלכה את אות מסדר הכבוד הגבוה ביותר בסקוטלנד, ואת הירושה שהשאירה אמו הנסיכה דיאנה

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן

הנסיך וויליאם חגג בסוף השבוע את יום הולדתו ה-30 באופן צנוע, וזאת על אף שהוא יכול להרשות לעצמו חגיגות ראוותניות ורבות משתתפים.

עם הגיעו לעשור הרביעי לחייו זוכה הנסיך להטבות משמעותיות. סבתו, המלכה אליזבת העניקה לו את אות מסדר הכבוד הגבוה ביותר בסקוטלנד, אות מסדר הקוץ. מאימו, הנסיכה המנוחה דיאנה, הוא עתיד לרשת כ-10 מיליון ליש"ט.

עזבונה של דיאנה הגיע לסכום של 12,966.220 ליש"ט אחרי ניכוי מסים בשיעור 8,502.330 ליש"ט. מדובר בכספים המושקעים בשוק ההון, בתכשיטים, בבגדים, בחפצים אישיים ובכסף מזומן, כל מה שנשאר מ-17 מיליון הליש"ט שנותרו ברשותה אחרי גירושיה מהנסיך צ'רלס.

קייט מידלטון והנסיך וויליאם. 2011. 30 מיליון דולרצילום: רויטרס

צוואותיהם של בני משפחת המלוכה אינן מתפרסמות לרוב, ואולם בית המשפט העליון הכניס שינויים בצוואתה של דיאנה אחרי מותה. שתי הצוואות, המקורית והמתוקנת, פורסמו בשעתו על ידי המוציאים לפועל של עזבונה.

במקור קבעה דיאנה ששני בניה, הנסיך וויליאם והנסיך הנרי, יירשו את נכסיה עם הגיעם לגיל 25. בית המשפט הכניס שינוי ולפיו יוכלו לבקש את מלוא הסכום רק בהגיעם לגיל 30.
מומחים מעריכים את שוויו הנוכחי של העזבון בכ-20 מיליון ליש"ט. מחצית הסכום תועבר כעת לוויליאם, ומחצית תעבור לידי אחיו הארי בשנת 2014, כאשר ימלאו לו 30.

ארמון המלוכה סירב לאשר או להכחיש את פרטים הנוגעים לירושה, אך מסר כי הנסיך בילה את השבוע שלפני יום הולדתו בפעילות הקשורה לעבודתו כטייס מטוס חילוץ בחיל האוויר המלכותי, וכי יציין את יום הולדתו באורח צנוע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ