בנו של נשיא צרפת פותח חזית נגד הגברת הראשונה

העיתון לה פואן פרסם ידיעה לפיה תומה הולנד חושב שוואלרי טריירוויילר "הרסה את התדמית הנורמלית" של אביו. מאוחר יותר טען שדבריו סולפו

גרדיאן ולה מונד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן ולה מונד

בגיליון של העיתון הצרפתי לה פואה פורסמו השבוע דברים בשם בנו של נשיא צרפת, לפיהם הוא ואחיו אינם מוכנים להיות בקשר עם בת זוגו של אביהם, ואלרי טריירוויילר. בכתבה נכתב שבנו הבכור של הנשיא כועס על הגברת הראשונה משום שניסתה לחבל בסיכוייה הפוליטיים של אמם, סגולן רויאל, בהתקף קנאה. לפי הכתבה, תומה הולנד גם האשים את הגברת הראשונה בחבלה ב"תדמית הנורמלית" של אביו שתרמה לניצחונו בבחירות לנשיאות.

בחודש שעבר, כתבה טריירוויילר בחשבון הטוויטר שלה הודעת תמיכה ביריבה של רויאל בבחירות לפרלמנט צרפת. ההודעה עוררה סערה בצרפת משום שפורסמה שעות ספורות לאחר שהביע הנשיא החדש, פרנסואה הולנד, תמיכה בזוגתו לשעבר.

מאוחר יותר טען הולנד, בן 27 ועורך דין במקצועו, שכלל לא קיים ראיון בלה פואה, אלא ניהל שיחה בלתי רשמית עם עיתונאית השבועון והדברים שפורסמו "עוותו והוצאו מהקשרם". העיתונאית מיהרה להגיב בחשבון הטוויטר שלה ואמרה ששום דבר לא עוות ובשום מקום הכתבה לא הוצגה כראיון.

תומה הולנד (מימין) וואלרי טריירוויילרצילום: אי-אף-פי

"מה שחמור בציוץ הזה הוא בכך שהעביר את החיים הפרטיים למרחב הציבורי", אמר הולנד לטענת השבועון. "זה מצער אותי בשביל אבי, שכה סולד מכך שמישהו מדבר על חייו הפרטיים ומחבל בתדמית הנורמליות שבנה".

עוד מצטט השבועון את הולנד, אחד מארבעת ילדיהם של הנשיא ורויאל, כמי שאמר שידע ש"ביום מן הימים היא תעשה משהו אבל לא שתנחית מהלומה כזו". לטענת השבועון, הולנד גילה שאביו ביקש ממנו "לא להוסיף שמן למדורה" בפרשת הטוויטר שהפכה לשערורייה לאומית, ואולם הוא סירב להיעתר לבקשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ