נישואים בדיקטטורה |

מנהיג צפון קוריאה התחתן עם אשת המסתורין

הטלוויזיה הרשמית במדינה המבודדת דיווחה כי קים ג'ונג און התחתן עם רי סול ג'ו. באחרונה היא נראתה לצידו של המנהיג הצעיר בכמה אירועים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און התחתן עם רי סול ג'ו - כך דיווחה בצהריים (רביעי) הטלוויזיה הרשמית במדינה הקומוניסטית המבודדת. לא נמסרו פרטים נוספים, אך לפי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית איי-אף-פי, מדובר באשה שנראתה לצדו של קים כמה פעמים בתקופה האחרונה.

באחרונה ניסו מומחים ופרשנים רבים לענייני צפון קוריאה להעריך מיהי האישה שהופיעה לצדו של קים. חלקם סברו שמדובר בבת זוגו, ואילו אחרים סברו כי היא אחותו. בנוסף, דווח כי בצפון קוריאה קיימת זמרת בעלת שם דומה, אך השלטונות בפיונגיאנג בחרו שלא להתייחס לעניין.

קים קיבל בשבוע שעבר דרגת "מרשל", הדרגה הגבוהה ביותר בצבא המדינה, תוספת לרשימת התארים המפוארת שלו. מינוי זה מחזק עוד יותר את כוחו כשליט המדינה הענייה, המחזיקה בצבא המונה 1.2 מיליון חיילים. הדרגה הוענקה לקים, בעקבות הדחת הרמטכ"ל רי יונג-הו, ופורסמה יום לאחר "פרישתו" של מפקד הצבא בתקשורת הממלכתית.

קים עלה לשלטון כנצר לשושלת מנהיגים אותה הקים סבו, קים איל-סונג, מייסד צפון קוריאה שנחשב עד היום לנשיאה הנצחי."פולחן האישיות סביב משפחת קים עבר עתה במלואו לקים ג'ונג-און", אמר דניאל פינקסטון מהארגון להתמודדות עם משברים בינלאומיים, שביקר בצפון קוריאה בתחילת החודש ודיבר עם עיתונאים בסיאול ביום שלישי.

בזמן הקצר שחלף מאז ירש את השלטון מאביו, ניכר שינוי חד באווירה בשלטון, לכל הפחות למראית עין. צפון קוריאה סבלה תחת ידו הקשה של קים ג'ונג-איל מבידוד בינלאומי, עוני קשה ודיכוי פוליטי קיצוני. גם כעת היא נתונה בבידוד בינלאומי בעקבות סנקציות שהטילו עליה מדינות העולם, בגלל תוכנית הגרעין ותוכנית הטילים שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ