הספרדים רותחים |

ראש הממשלה צולם כשהוא מעשן סיגר ברחובות ניו יורק

דווקא כשרבבות ספרדים מפגינים במדריד נגד העמקת הגזירות של תוכנית הצנע, בחר מריאנו ראחוי לתת ביטוי פומבי למנהג הנהנתני שלו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו רויטרס
רויטרס

צילומים של ראש ממשלת ספרד, מריאנו ראחוי, מעשן בהנאה סיגר, בעודו צועד בשדרה השישית בניו יורק, כיסו אתמול את כותרות העיתונים בספרד, וזאת בשעה שממשלתו נערכת לסבב נוסף של קיצוצים, כחלק ממשטר הצנע העמוק שאליו היא נדרשת. חיבתו המופגנת של מנהיג המפלגה השמרנית למנעמי החיים עוררה זעם רב בספרד, בעיקר לנוכח דרישתו של ראחוי מבני עמו להקריב עוד קורבנות כדי לשקם את כלכלת המדינה.

לציפיה בתמונה של ראחוי מעשן באתר העיתון הספרדי "אל פאיס"

ההפגנה הגדולה במדריד, אתמול. הפופולריות של ראחוי צנחה במהירות

ספרדים רבים צייצו בטוויטר כי תמונתו של ראחוי מזכירה להם את מארי אנטואנט, מלכת צרפת בתקופת המהפכה, שהמליצה לבני עמה הרעבים ללחם להסתפק בעוגות. דוברו של ראחוי מסר בתגובה שראש הממשלה הזדקק לטיול רגלי קצר, כדי להירגע מלחצי הביקור בניו יורק, שבו נקבע לו סדר יום עמוס במיוחד, הכולל פגישות עם מנהיגים, נאום בעצרת הכללית של האו"ם וראיונות בתקשורת.

ואולם, דמותו אפופת עשן הסיגרים הזכירה לרבים תקרית אחרת, שבה הפגין ראחוי חוסר רגישות לדעת הקהל. ביוני, למחרת היום שבו ספרד ביקשה הלוואה על סך 100 מיליארד יורו להצלת הבנקים שלה, כינס ראחוי מסיבת עיתונאים קצרה שבה הכריז על כך שהציל את המדינה, ואז עלה בחברת בנו על מטוס לפולין, כדי לצפות במשחק כדורגל בהשתתפות הנבחרת הספרדית. עיתונים רבים פרסמו בעמודם הראשון צילום של ראחוי מריע לנבחרת, זאת לצד כותרות על חבילת החילוץ והצעדים הקשים שאליהם נדרשת ספרד כדי לממנה.

נהנתנותו של ראחוי צורמת עוד יותר לנוכח שיעורי האבטלה הקשים בספרד והפגנות ההמונים שאירעו השבוע, סמוך לבניין הפרלמנט. ראחוי אמנם נבחר לתפקידו בנובמבר ברוב גדול, אך מאז חלה צניחה חדה בפופולריות שלו. מאות אלפי ספרדים יצאו לרחובות במשך השנה כדי למחות נגד קיצוצי ענק, הכוללים פגיעה קשה בתקציבי הרפואה הציבורית והחינוך, הקטנת משכורות במגזר הציבורי והעלאת שיעור המסים.

מפגינים נגד תוכנית הקיצוצים מול הפרלמנט הספרדי, אתמול

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ