מאות מחפשים אחר ילדה בת 5 שנעלמה בוויילס

אפריל ג'ונס, הסובלת משיתוק מוחין, נעלמה ביום שני בערב. המשטרה חושדת כי נחטפה. ראש הממשלה קמרון פרסם הודעת תמיכה במשפחה

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו גרדיאן
גרדיאן

כוחות המשטרה בבריטניה ומאות מתנדבים המשיכו אתמול (חמישי) לחפש אחר הילדה אפריל ג'ונס, בת 5, שנעלמה לפני חמישה ימים, בסמוך לביתה שבמרכז ויילס. המשטרה הודיעה כי להערכתה, מדובר בחטיפה. חברתה של אפריל, הסובלת משיתוק מוחין, סיפרה כי ראתה אותה נכנסת "לרכב אפור או בצבע בהיר או למכונית בגודל של ואן".

בעוד שהפרטים של מה שאירע עדיין לא ברורים, נראה שהחשוד הסתלק במכוניתו מהמקום עם אפריל. צוותים רבים של שוטרים ערכו מיום שני חיפושים אינטנסיביים באזור כולו, ונבדקים כיווני חקירה רבים. אמש האריכה המשטרה את מעצרו של חשוד, מארק ברידג'ר בן 46, המתגורר באזור מקינלת.

בלילה שבו אפריל נעלמה, ברידג'ר נראה נוהג במכוניתו בשכונת ברין-אי-גוג שבה מתגוררת אפריל. ברידג'ר נהג לבקר בקביעות בשכונה משום ששני ילדיו מתגוררים בה עם בת זוגו לשעבר, במרחק קטן מבית הוריה של אפריל. כלי התקשורת בבריטניה מסקרים בהרחבה את סיפור היעלמותה. בימים האחרונים התנדבו מאות אנשים למאמצי החיפוש. למרות שמשטרת בריטניה ביקשה אתמול מהציבור שלא להצטרף לחיפושים, תושבי מקינלת והסביבה סירבו לציית לה. "אנחנו מקיימים קשר עם השוטרים כדי לוודא שלא נפריע להם", אמר החקלאי אמיר לואיס, שעמד בראש קבוצה של כ‑30 אנשים שהתפרסו באזור. "אנשים רוצים לעשות משהו".

בלשים המשיכו בינתיים לברר אם חטיפת אפריל קשורה לניסיון חטיפה אחר שנערך באזור לפני כשבוע, וכן לבדוק בקפדנות יתרה את תנועותיהם של עברייני מין רשומים המתגוררים באזור.

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, פרסם הודעת תנחומים למשפחה. "זה הסיוט של כל משפחה", כתב קמרון. "אני קורא לכולם, אם אתם יודעים משהו תדברו עם המשטרה". עד כה קיבלתה המשטרה למעלה מ-2,500 פניות בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ